Pondělí 10. května 2021, svátek má Blažena
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Janek Ledecký se hodlá bránit tomu, že je dezinformátor. Na think-tank Jakuba Jandy podá žalobu

  Janek Ledecký chce podat žalobu na think-tank Jakuba Jandy. | foto: Koláž Expresu

  Janek Ledecký se ohradil proti svému umístění na první příčce seznamu největších covidových dezinformátorů z řad českých celebrit. Na bezpečnostní centrum Evropské hodnoty, v čele s bývalým gay pornohercem Jakubem Jandou, hodlá podat žalobu.

  „V bezpečnostním centru Evropské hodnoty máme tým analytiků sledujících českou dezinformační scénu. Zmapovali jsme smutnou hitparádu dezinformátorů, kteří šíří zdravotně nebezpečné lži o pandemii. Zde to graficky zpracoval Newsroom České televize,“ napsal na svém Facebooku Jakub Janda, výkonný ředitel think-tanku Evropské hodnoty.

  Právě na prvním místě zmíněného seznamu se objevil zpěvák Janek Ledecký, který v minulosti uvedl: „Je nejvyšší čas dupnout na brzdu. Ne na tu hospodářskou, společenskou a kulturní, ale na brzdu té hysterické marketingové kampaně farmaceutických firem, které nás bombardují vizemi zhroucení našeho zdravotnictví.“

  Ledecký se brání a hodlá své jméno očistit soudně.

  „Tento týden server Seznam Zprávy zveřejnil výsledek výzkumu bezpečnostního centra Evropské hodnoty, kde mě vyhodnotili jako ‚největšího dezinformátora‘ v oblasti šíření koronavirových hoaxů. Tuto zprávu převzalo a zveřejnilo mnoho dalších serverů a objevila se i na Facebooku ČT24. Jestli něco kdy bylo evropskou hodnotou, pak to byla otevřená a demokratická diskuse. Už od starověkého Řecka. Pranýřování lidí tak, jak to provádí nejenom organizace Evropské hodnoty, financovaná převážně z veřejných prostředků, ale i některá média, je naopak hodnotou totalitní. Zašlapat do země, urazit a ponížit. Ve jménu jediného pravého názoru. Tak, jak si to pamatujeme z historie před rokem 1989. Důsledkem absence diskuse, nedostatečné kontroly dat a politizace covidové krize jsou tragická čísla vývoje pandemie v Česku,“ píše Ledecký v prohlášení, jež zaslal redakci Expresu.

  V něm tvrdí, že nikdy ve svých veřejných vystoupeních nezlehčoval závažnost onemocnění covid-19.

  „Vyjádřil jsem pouze svůj názor na způsob, jakým o vývoji pandemie informují média. A názor na chaotická a neúčelná opatření, která naše vláda přijala a kterými už více než rok likviduje celou naši společnost. V závěru všech svých příspěvků jsem apeloval na vládu, aby veškeré prostředky a úsilí věnovala cílené ochraně té rizikové části naší populace, která je covidem ohrožena nejvíc,“ pokračuje Ledecký, který upozorňuje, že vědecké kapacity mají k pandemii rozdílná stanoviska. On sám se netají tím, že se ztotožňuje s postojem epidemiologa Jiřího Berana, jenž se proslavil propagací léku Isoprinosine.

  „Útěchou mi může být, že stejnou nálepku veřejného nepřítele a dezinformátora si vysloužil i pan profesor Beran. Jeho postoj a návrhy k řešení pandemie podporuji a stydím se za to, že žiju ve státě, kde jsou vědecké kapacity jeho formátu beztrestně pranýřovány,“ dodal Ledecký.

  Zpěvák přiznal, že se v posledních týdnech stáhl do ústraní a své příspěvky z Facebooku smazal hlavně kvůli hejtrům a útokům na svou rodinu.

  „Současný útok na svou osobu jsem během Velikonoc nechal vyhodnotit kolegy z právnické fakulty. A bez jakýchkoli pochyb nebo obav z výsledku mi bylo doporučeno podat na bezpečnostní centrum Evropské hodnoty žalobu. Což v průběhu příštího týdne učiním,“ uzavřel Janek Ledecký.

  Za Ledeckým se v žebříčku sestaveném Jakubem Jandou, o němž nikdo neví, kde na to vzal mandát, umístili Daniel Landa, Ilona Csáková, Daniel Hůlka a Bára Basiková. Co se politiků týče, Lubomír Volný se paradoxně umístil až na pátém místě. Před ním jsou jeho bývalí kolegové z hnutí SPD Radek Rozvoral (4.), Radim Fiala (3.) Tomio Okamura (2.) a Ivan David (1.).

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

  Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

  Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

  Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

  Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

  Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 10. května 2021, svátek má Blažena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz