jít naiDNES.cz

Poslední setkání s Janem Třískou: Stihla se s ním vyfotit, teď je z toho obraz

Odchod Jana Třísky byl tak nečekaný, že se s ním jeho blízcí a přátelé nestihli rozloučit, režisérka Pavlína Moskalyková ale takové štěstí měla. S legendárním hercem se potkala několik dní před tragickou událostí a naposledy se s ním stihla vyfotit.

O svém posledním setkání s Janem Třískou se Pavlína Moskalyková rozmluvila při příležitosti odhalení unikátního obřího obrazu od „PhoneArt“ výtvarníka Romana Řeháka, které proběhlo v prostorách pražského Muzea Grévin, kde má herec svou voskovou figurínu.

Měli jsme ještě s pár dalšími přáteli posezení. S Honzou jsme se znali vlastně od mého dětství, kdy jsem mu jako pětiletá v jedné inscenaci dokonce hrála dceru,“ vzpomíná Moskalyková.

„Honza měl loni letět do Čech, kde měl s Jiřím Mádlem točit film, a moc se mu nechtělo kvůli zimě, ale jinak se na tuhle práci moc těšil. Než jsme se ten den rozešli, napadlo mě, že se spolu ještě vyfotíme, a tak vlastně vnikla naše společná fotka na telefon. Nečekala jsem, že bude poslední a že už ho nikdy neuvidím,“ lituje jeho smrti režisérka.

Na druhou stranu z toho plyne aspoň něco pozitivního: „Obraz je nádherný a já jsem moc ráda, že jsem měla tu čest Jana Třísku znát a přátelit se s ním,“ uvedla Moskalyková.

Odhalení obrazu Jana Třísky v Grévinu bylo symbolickou tečkou za českou pobočkou muzea voskových figurín. Vedení společnosti se po čtyřech letech rozhodlo ukončit činnost kvůli finančním ztrátám.

Co nyní bude s figurínami českých celebrit? Zatímco ty zahraniční se vrátí do zahraničí, české mohou být nabídnuty k odkupu. A to třeba i socha Jana Třísky, pokud ovšem jeho rodina dá svolení k prodeji.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:56 4. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  6
 • Trapas
  6
 • Haha
  5
 • Sladký
  5
 • Tvl
  5
 • Cože
  4
Komentáře

Mohlo by vás zajímat