Policie ukončila vyšetřování smrti Jana Třísky: Nešlo o cizí zavinění, máme videa

V úterý ráno zveřejnila Česká tisková kancelář informaci o odložení prošetřování úmrtí herce Jana Třísky. Při prověřování tragického pádu do Vltavy nezjistila žádný trestný čin, věcí se tedy nebude zabývat. Co přesně takové rozhodnutí znamená?

25. září navždy odešel ze světa uznávaný český herec Jan Tříska. Ten podlehl zraněním způsobeným pádem z Karlova mostu do Vltavy. Policie se případem podrobně zabývala a prověřovala jak variantu sebevraždy, tak možnost cizího zavinění. 

„Mohu potvrdit, že 9. listopadu ukončili kriminalisté prošetřování události této odložením dle trestního řádu, tedy že se v dané věci nejedná o trestný čin a věc nelze vyřídit jinak,“ vysvětlil Expresu policejní mluvčí. 

Ten zároveň potvrzuje, že měla policie v rukou kromě fotografií tragické události také videa. 

Jan Tříska ležel ve vodě 5 minut.

Jan Tříska ležel ve vodě 5 minut.

„Kriminalisté obdrželi několikero foto či video materiálů, které museli vyhodnotit. Museli vyšetřit událost ze všech úhlů pohledu a na základě takového vyhodnocení došli k závěru, že se v dané věci nejedná o trestný čin. Nedošlo tam tedy k cizímu zavinění,“ dodává. 

Prakticky to znamená, že je případ ukončen, a pakliže nevyplavou náhle na povrch nové skutečnosti, nebudou již policisté ve vyšetřování podnikat jakékoliv další kroky. 

Fotogalerie

Komentáře