Pátek 24. ledna 2020, svátek má Milena
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Co je to za umělý problém? Pazderkovou zajímá, proč se uvádí, že vozy během nehody řídily ženy

  Tragédie na Hodonínsku si vyžádala čtyři životy. Ivu Pazderkovou zajímá, proč se psalo o tom, že řídily ženy. | foto: MAFRA

  Jde o jednu z nejtragičtějších nehod letošního roku, při které zemřeli čtyři lidé, řidička osobního auta se srazila s řidičkou kamionu. Herečku Ivu Pazderkovou ale zajímá to, proč se ve zprávách uvádí, že za volantem seděly ženy! Lidé to Ivě na Twitteru pěkně natřeli.

  V tomhle je umělkyně Pazderková typická žena. Co na srdci, to na jazyku, co na tom, že to místy nedává smysl. Usměvavá zrzka tak občas vypustí do éteru perlu. 

  K jednomu zamyšlení herečku přivedla jedna z nejtragičtějších autonehod letošního roku.

  „Při čelním střetu osobního auta s kamionem zemřeli ráno na silnici I/55 u Sudoměřic na Hodonínsku dva dospělí a dva chlapci školního věku. Pátý cestující v autě, také školák, utrpěl vážná zranění. Všichni aktéři dopravní nehody byli Češi, kamion i osobní auto řídily ženy,“ zní zpráva ČTK.

  Zpráva o nehodě Ivu nadzvedla ze židle. Těžko říct, zda ji zarmoutil její obsah, rozhodně však způsob, jakým se o nehodě psalo.

  „Moc by mě zajímalo, proč je tak důležité zmiňovat ve zprávě o tragické dopravní nehodě, že obě auta řídily ženy? Ještě jsem neslyšela policejního mluvčího, aby po nějaké nehodě řekl: Obě auta řídili muži,“ zamýšlí se hvězda Tvojí tváře na sociální síti.

  Iva Pazderková má zřejmě pocit, že zpráva je jakýmsi útokem na ženy za volantem, případně ukázkou genderových křivd, k nimž se jako společnost stále uchylujeme. 

  To lidi na sociální síti popudilo a herečce vysvětlili, jak moc se mýlí.

  Na Rokycanské se po nehodě převrátilo auto. Obě auta řídili muži středního věku a oba naštěstí vyvázli z nehody bez zranění,“ zní jeden příklad policejní tiskové zprávy za všechny. Uvádět pohlaví řidičů je běžná policejní praxe.

  Policejní tiskové zprávy
  Policejní tiskové zprávy

  „Genderový problém bych v tom opravdu neviděl. Prostě většinou havarují muži a tentokrát to bylo jinak. Prostě zpráva s podílem zajímavosti. Doufám v brzké rozšíření autonomních vozidel, aby se normální lidé nepozastavovali nad takovými margináliemi ve zprávách,“ píše v komentářích jeden z diskutujících.

  Stejně tak se u jiných tragických nehod píše, že řídil muž. Nehledejte tam něco, co není,“ radí komentující Ivě Pazderkové. 

  Ne každý ale reagoval s takovou laskavostí. Kromě urážek si z Pazderkové dělají lidé legraci. Jednou dokonce psali, že auto, které havarovalo, mělo za volantem Kočku!“ udeřil na herečku vtipálek.

  Není divu, že se do herečky většina obula. Stačilo si vyhledat pár zpráv o jiných dopravních nehodách, na těch by viděla, že je to běžný způsob, jakým o nich média informují.

  Uvádět pohlaví u řidičů nehod je naprosto bezproblémová věc, slouží také ke statistikám, a navíc pomáhá i veřejnosti, může se totiž stát, že máte pocit, že rozbitý vůz na fotografii poznáváte, když je navíc uvedeno, zda to byl muž, či žena, může vám to vyvrátit pochybnosti o zdraví vašich blízkých (nebo bohužel naopak zvýšit).

  Není předpis, který by stanovoval, že se pohlaví musí nebo nemusí uvádět, zakázané je uvádět jméno, u dětí je to dané zákonem, že tam jméno nesmí být. Zřejmě právě proto, že se nesmí uvádět jméno, média informují, že se jednalo o řidičku.

  Jak navíc Pazderkové lidé naznačují, je to prostě a především velmi smutná událost. Všechno ostatní jsou nesmysly plynoucí z toho, že lidé vlastně nemají reálné problémy, tak vymýšlejí nové.

  „Všechno ostatní je subjektivní. Projekce genderové propagandy i přecitlivělost na zmiňování pohlaví. Prostě umřeli lidé!“ zní snad za všechny. 

  Fotogalerie

  Premium

  Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

  Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

  Premium

  Elitní trenér o zákulisí MMA, drogách, penězích i zženštilé společnosti

  Pod jeho vedením vyrostl český šampion Martínek, o něhož projevila zájem slavná organizace UFC. Pro boj v kleci...

  Premium

  Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

  Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 24. ledna 2020, svátek má Milena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz