jít naiDNES.cz

Alibismus a paměť jako řešeto: Proč by měly být Pazderková a Issová radši zticha?

Angažovanost a občanská bdělost jsou na místě. Iva Pazderková i Martha Issová jsou ale zářným příkladem toho, že alibismus a děravá paměť mohou jít ruku v ruce... | foto: Koláž Expres.cz

Herečky Ivu Pazderkovou (39) a Marthu Issovou (38) spojuje nejen kumšt, ale i názory a politické smýšlení. Na tom by nebylo nic špatného, naopak. Problém nastává ve chvíli, kdy se – celkem zbytečně – pustí na tenký led polopravd a zapomnětlivosti, což umně maskují pod občanskou bdělostí a strachem o osud národa.

„Já dnes opět nemůžu, protože večer pracuji, ale Milion chvilek pro demokracii má moji plnou podporu,“ ujistila své přátele a sledující na Instagramu Iva Pazderková v podvečer 21. května. Tehdy se na Václavském náměstí sešlo na šedesát tisíc lidí, aby vyjádřili protest za nezávislou justici.

V 18.30 hodin však herečka musela být v Centru Chodov, kde moderovala slavnostní zahájení výstavy modelů slavného návrháře Alexander McQueen Memory. Kdyby hodně chtěla, mohla kolem půl osmé metrem odjet na Václavské náměstí a připojit se k umělcům, kteří tu vystupovali, a podpořit je svou přítomností nebo pár slovy.

Iva se ale raději věnovala „práci“ a po odmoderování klábosila s kamarády a poté se odebrala na projekci snímku McQueen o britském návrháři, kterého si velmi oblíbila. Má na to plné právo, ne nadarmo se říká: po práci legraci. Kdyby raději pro tentokrát mlčela a neschovávala svou neúčast na protestu za neodkladnou práci, udělala by lépe.

Kdyby jí na něm tak záleželo, odepře si film, který jako McQueenova skalní fanynka jistě už viděla. V opačném případě by ale bylo na místě se nevymlouvat na neodkladné povinnosti. Je to dost nefér vůči těm, kteří věří, že by za protesty a demokracii položila život.

V rozpolcenosti není sama, to bychom jí křivdili. Do úst si nevidí ani talentovaná a jinak velmi sympatická Martha Issová

„Před pár dny jsem se koukala na rozhovor s hokejistou Jakubem Voráčkem, který na otázku, co si myslí o současné české vládě a prezidentovi, odpověděl: No, já si myslím, že si z nás dělají... A pak řekl jedno sprostý slovo, který teď nechci opakovat, ale myslím si to samý,“ posteskla si herečka, která spolu s dalšími umělci na demonstraci vystoupila. 

„My jim budeme připomínat, že je bedlivě sledujeme, vidíme a vždycky po nich budeme chtít, aby byli odpovědní za své činy. A nepřestaneme s tím, dokud se věci nezačnou měnit nějak k lepšímu. Děkuju vám, je to fantastický, nesmíme s tím přestat!“ zvolala Issová, zatímco Aňa Geislerová spokojeně pokyvovala. 

Ano, Martho, bděte a nepolevujte!

Nezapomeňte ani na to, že jedné ze slepic zlatokopek ve spotu na Vodňanské kuře (patřící do koncernu Agrofert Andreje Babiše, pozn. red.) z roku 2013 jste hlas propůjčila právě vy...

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat