Čtvrtek 28. května 2020, svátek má Vilém
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Vary budou až za rok, oznámil definitivně Bartoška. Kam pojede česká smetánka?

  Pětapadesátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční až příští rok. Tato zpráva, kterou v úterý oznámil prezident festivalu Jiří Bartoška, nezasáhla jenom všechny filmové fanoušky, ale i většinu českých celebrit a „polobrit“. A otázka zní: Co budou dělat bez Varů?

  Karlovarský festival každoročně zahajuje začátek letní sezony a v Česku není snad celebrita, která by si nechala ujít příležitost projít se po tamější kolonádě. Kromě toho, že je to ideální příležitost potkat se s kamarády z branže, mají všichni jistotu, že se jejich fotografie druhý den objeví ve všech tuzemských médiích.

  Na osm dní se tak do Varů stěhuje polovina Prahy, a dokonce i některé celebritami oblíbené kluby a restaurace, které fungují v provizorních prostorách, aby se smetánka cítila jako doma.

  S tím je letos konec.

  Andrea Verešová, Aňa Geislerová, Táňa Vilhelmová, Jitka Schneiderová a spol. budou muset vymyslet jiné místo pro společné pitky. Legendární Becher’s bar v Grandhotelu Pupp, v němž se domluvil nejeden kontrakt a poprala se tam nejedna celebrita, tak letos poprvé bude přístupný i obyčejným smrtelníkům, a ne jenom vyvoleným, kteří budou mít svolení od samotného Jiřího Bartošky.

  Kde budou moci české celebrity upustit páru, když byl všemi oblíbený festival kvůli pandemii koronaviru přesunut až na příští rok? A navíc se zdá, že léto budeme všichni trávit v Česku, protože zahraniční dovolené nepřipadají v úvahu.

  Pokud české krásky v popředí se slovenskou modelkou Andreou Verešovou nebudou celé léto chtít předvádět, jak úžasné hospodyňky jsou, možností se nabízí hned několik.

  Máchovo jezero

  Takto si Češi užívají nouzový stav na Mácháči.

  Vezmou české celebrity Máchovo jezero v létě útokem? Dá se to předpokládat.

  Zatímco celé Česko se zaměřovalo na karlovarský festival, čeští hokejisté v popředí s Jakubem Voráčkem, Radkem Smoleňákem, Jiřím Tlustým a Ondřejem Pavelcem se již roky právě v tomto období jezdí odreagovat na Máchovo jezero.

  Jejich tahy okolními bary jsou legendární a nejedna zlatokopka o této kratochvíli movitých sportsmanů už roky ví a pravidelně zkouší své štěstí.

  Letos se tak možná k hokejistům přidá i část celebrit, které by si za normálních okolností užívaly večírek v Bokovce či v proslulém karlovarském párty stanu vedle hotelu Thermal.

  Máchovo jezero bude letos praskat ve švech.

  Špindlerův Mlýn

  Tyto modelky tam už rozhodně nepotkáte!

  Když si odmyslíte sníh, nějak takto by to v létě mohlo vypadat ve Špindlu.

  Český Aspen je pražskou smetánkou vyhledávaný sice převážně v období kolem Vánoc a příchodu nového roku, krizová situace si ale žádá krizové řešení.

  Navíc známé tváře bývají konzervativní a v oblíbeném krkonošském horském středisku to dost dobře znají. Majitelé tamějších hotelů a klubů se tak mohou těšit na nával celebrit. Jen s sebou místo lyží potáhnou kola nebo trekové hole.

  Obdobný zájem by mohl být i o Harrachov nebo Pec pod Sněžkou, který si v posledních letech oblíbila mladší generace herců v popředí s Jakubem Prachařem nebo Vojtou Kotkem, kteří tam jezdí hlavně za expartnerem Mahuleny Bočanové Jakubem Vytáčkem, jenž tam provozuje hotel a bar.

  Zůstanou v Praze

  Nedvěd s Kohákem byli v náladě.

  Nedvěd s Kohákem byli v náladě.

  Vládní restriktivní opatření zasáhla i české celebrity. Ty tak v posledních týdnech mají velmi hluboko do kapsy a mnohé z nich řeší doslova existenční problémy. Na Expresu jsme informovali například o herečce Báře Mottlové, která si našla práci pokladní, nebo o Danielu Hůlkovi, jenž během krize pomáhá v truhlářství s pomocnými pracemi, aby uživil svou rodinu.

  Je tak otázkou, kolik z nich bude mít finance na jakékoliv letní radovánky. Pokud budou potřebovat uvolnit páru, zavděk vezmou jedním z klubů kolem Kozího plácku v centru Prahy, kterému se také kvůli četnosti barů říká pražský bermudský trojúhelník.

  A jelikož budou provozovatelé barů pekelně postrádat zahraniční turisty, hosté z řad celebrit, kteří přilákají další klientelu, se budou nejspíš těšit VIP zacházení.

  Brno

  Nela Slováková i nadále nabízí roušky se stříbrem.

  Nela Slováková letošní léto stráví očividně jenom v Brně.

  Neumíme si tedy moc představit, že by některá z celebrit záměrně jela z Prahy do Brna, ale řada z nich v jihomoravské metropoli žije. Mezi ně patří i potížistka Nela Slováková, které se během koronavirové krize podařilo definitivně přijít o svůj společenský kredit, pokud kdy nějaký měla.

  A neumíme si představit, že by právě Nela měla kuráž řešit nějaké letní cestování, když ještě v září bude vyřizovat storna za antibakteriální gely, jež nikdy neměla, přesto za ně kasírovala peníze, a roušky s aktivním stříbrem, jejichž účinek prokazovala zfalšovaným certifikátem.

  Nela by ale mohla být první Češkou, která se po skončení pandemie koronaviru rozhodla emigrovat z vlasti, tady jí už pšenka moc kvést nemusí.

  Fotogalerie

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

  Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

  Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

  Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 28. května 2020, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz