jít naiDNES.cz

Verešová měla dostat pokutu za reklamu na Instagramu. Když jsme se jí na to zeptali, utekla

Ve světě je to sice již běžné, v Česku jde ale o raritu. Modelka Andrea Verešová měla podle informací Expresu dostat od živnostenského úřadu Plzeňského kraje pokutu za nezákonnou reklamu. Když jsme se na to modelky zeptali, zareagovala opravdu nečekaně.

Zatímco vy svůj účet na Instagramu používáte nezištně, pro světové i české celebrity jde doslova o zlatý důl. Přestože se na propagaci výrobků na této sociální síti vztahují zákony České republiky, mnozí z nich se na ní chovají, jako by šlo o nikým nekontrolovanou šedou zónu.

Nyní na to doplatila modelka Andrea Verešová. Ta totiž měla podle informací Expresu dostat od živnostenského úřadu Plzeňského kraje pokutu za nezákonnou reklamu.

Čím se Andrea provinila? Jak jsme na konci července informovali, Verešová na svém instagramovém účtu, který sleduje více než 315 tisíc lidí, tvrdila, že tequila, kterou propagovala, má léčebné účinky.

„Jestli existuje zdravé, dokonce léčivé ‚pití‘, je to určitě tequila z modré agáve. Údajně má blahodárné účinky na organismus, samozřejmě v rozumném množství. Věděli jste například, že tequila léčí vysoký krevní tlak, cukrovku, osteoporózu, zrychluje metabolismus, a dokonce se po ní i hubne? Za vše může zázračný kaktus jménem agáve a v tomto překrásném balení určitě potěší každého a je to ideální dáreček nejen pro chlapa,“ napsala ke snímku s balením tequily Verešová, která dodala, že za ni je jednoznačně nejlepší tequila od jistého prodejce.

Tím porušila zákon a následoval trest. Pokud jde totiž o reklamu na alkohol, novela zákona o regulaci reklamy, která je účinná od 1. června 2002, říká, že reklama na alkoholické nápoje nesmí tvrdit, že alkohol v nápoji má léčebné vlastnosti nebo povzbuzující či uklidňující účinek anebo že je prostředkem řešení osobních problémů.

Ačkoliv Verešová reklamu na tequilu smazala, krajský živnostenský úřad Plzeňského kraje podle informací Expresu přijal hned několik podnětů na prošetření reklamy. A ten jí měl udělit pokutu.

Ohledně pokuty pro Andreu Verešovou jsme se pokusili kontaktovat i dotyčný živnostenský úřad, referentka úřadu Iva Štilipová nám ale jenom zaslala vyrozumění o mlčenlivosti.

Mluvit se o nepříjemné pokutě pochopitelně nechtěla samotná Andrea Verešová. Na přímý dotaz  se vymluvila, že má teď napilno a před naší kamerou utekla.

„Bez komentáře. Já strašně letím. Ráno vstávám. Mám nějaké povinnosti. Nebudu se k tomu vyjadřovat. Je to zbytečné. Je to za námi. Děkuju. Budu se těšit příště,“ sdělila nám Verešová a odkráčela pryč.

Expres se pochopitelně pokouší zjistit, o jak vysokou pokutu by se mělo jednat, a otázkou je, zda pokutu dostal i zadavatel reklamy, protože za chybu influencerů v kampani jsou zodpovědní i oni.

Fotogalerie

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře

Mohlo by vás zajímat