jít naiDNES.cz

Verešová dělala reklamu na tequilu: Bez označení, proti zákonu, pak to raději smazala

Andrea Verešová tvrdila, že tequila léčí cukrovku, pod náporem svých sledovatelů musela nevhodnou reklamu smazat. | foto: Koláž Expresu

Andrea Verešová sice vystudovala právnickou fakultu a je vdaná za právnické eso Daniela Volopicha, měla by si ale znovu přečíst regulaci reklamy na alkohol z pohledu judikatury. Verešová na svém instagramovém účtu tvrdí, že tequila má léčebné účinky, přitom je to zákonem zakázáno.

Po vzoru dalších celebrit a influencerů se i Andrea Verešová snaží ze svého instagramového účtu, na němž ji sleduje přes 300 tisíc lidí, vytěžit maximum. I proto se tam pravidelně kromě jejích obnažených snímků objevují i reklamy na různé produkty.

Když pomineme fakt, že tyto reklamy téměř nikdy neoznačuje jako placenou spolupráci, ačkoliv ze zákona musí, svůj poslední příspěvek již asi netrumfne.

Verešová tvrdí, že tequila má léčebné účinky, což jí ale zákon přímo zakazuje.

„Jestli existuje zdravé, dokonce léčivé ‚pití‘, je to určitě tequila z modré agáve. Údajně má blahodárné účinky na organismus, samozřejmě v rozumném množství. Věděli jste například, že tequila léčí vysoký krevní tlak, cukrovku, osteoporózu, zrychluje metabolismus, a dokonce se po ní i hubne? Za vše může zázračný kaktus jménem agáve a v tomto překrásném balení určitě potěší každého a je to ideální dáreček nejen pro chlapa,“ napsala ke snímku s balením tequily Verešová, která dodala, že za ni je jednoznačně nejlepší tequila od jistého prodejce.

A reakce jejích fanoušků na sebe nenechala dlouho čekat. Jedni se jí vysmáli, druzí ji tvrdě odsoudili.

„Tak tequila prý léčí a má blahodárné účinky na organismus. Vtip dne. Teď vážně. Děti, co sledujete tento profil, prosím, alkohol zdravý není a rozhodně nic neléčí,“ napsal jistý Jakub Trsek, kterému Verešová odpověděla, že měla na mysli konzumaci v rozumné míře a po dovršení osmnácti let.

Jistá Valerie Mirič se zase divila, že Verešová doporučuje tequilu na cukrovku a podobné nemoci.

„Myslím, že dnes už není pro nikoho problém najít a přečíst si informace o složení a účincích tequily z důvěryhodných, případně vědeckých zdrojů. Výsledky jsou příjemně překvapivé. Přesvědčte se sami,“ odepsala jí Andrea.

Další její sledující jí radí, aby se zamyslela nad tím, co píše, a neopakovala jenom podstrčené věty.

Pokud jde o reklamu na alkohol, novela zákona o regulaci reklamy, která je účinná od 1. června 2002, říká, že reklama na alkoholické nápoje nesmí tvrdit, že alkohol v nápoji má léčebné vlastnosti nebo povzbuzující nebo uklidňující účinek anebo že je prostředkem řešení osobních problémů.

Přestože Verešová pod náporem svých sledujících reklamu na tequilu smazala, zavolali jsme jí, abychom se jí zeptali, proč podobný text vůbec zveřejňovala.

„Nechci se o tom bavit,“ sdělila nám stručně Verešová. Když jsme jí řekli, že na podobnou reklamu na alkohol myslí i české zákony, začala se bránit. „Nemáte pravdu, není to trestný čin. Nebudu se o tom vůbec bavit. Zavolejte manželovi, nechci si kazit volno,“ sdělila nám modelka a zavěsila, ačkoliv jsme ani jednou neřekli, že by se dopustila trestného činu.

Jelikož z jejího stanoviska se zdálo, že si za svými slovy stojí, je otázkou, proč reklamu na tequilu vůbec mazala. Na to nám již Andrea ale neodpověděla.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře