5 super triků, jak si vybělit chrup bez návštěvy zubaře!

Bělící zubní pasta často může být spíše cestou ke zkaženým než bílým zubům. | foto: reprofoto dailymail.co.uk

Žlutá zubní sklovina dokáže pěkně potrápit a negativně zapůsobit na naše sebevědomí. Nemusíte okamžitě běžet k zubaři a vysypat zde prasátko, možná bude bohatě stačit některý z následujících fíglů. Možná se vám zdají banální, ale opravdu fungují!

1.Vyvarujte se těchto potravin!

Některé potraviny se zkrátka se zuby příliš nekamarádí. Patří mezi ně zejména červené a bílé víno, perlivé limonády, kyselé džusy a cola, ale také černý čaj, káva nebo čokoláda. Pozor si dejte také na borůvky a ostružiny, kečup a sojovou omáčku.2. Vylepšete ústní hygienu!

Ruku na srdce! Pořádně si zuby čistí málokdo. Kromě dostatečně měkkého kartáčku si pořiďte zubní nit a mezizubní kartáček. Další praktická rada zní, žvýkejte žvýkačky. Větší tvorba slin zuby přirozeně oplachuje během dne. Vypláchnout si po jídle ústa, pokud zrovna nemáte po ruce kartáček, vám také prokáže službu.

3.Jedlá soda dělá divy!

Jedlá soda je zázrak. Rozpusťtě ji ve vodě a používejte jako ústní vodu, neutralizuje bakterie, čistí zubní sklovinu a také odstraní vlčí dech. Můžete ji použít i v kombinaci s plátkem citronu, neaplikujte ale tuto kúru příliš často, abyste si nepoškodili sklovinu.

4.Nezatracujte kokosový olej!

Efektivní způsob, jak vybělit chrup, je také použít místo zubní pasty kokosový olej. Do něj můžete pro zvýšení efektu přimíchat drcené živočišné uhlí.

5.Babička měla pravdu, bylinky jsou skvělé!

Pro svěží dech, odstranění plaku a bakterií je velmi užitečné, použít některé bylinky, jako je máta, bazalka a šalvěj. Bylinky můžete rozžvýkat, nebo můžete vyzkoušet také tinkturu z hřebíčku vylouhovaného v olivovém oleji, kterou si hravě zvládnete připravit sami doma!

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:47 8. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  52
 • Super
  36
 • Tvl
  15
 • Haha
  14
 • Cože
  14
 • Sladký
  10


Komentáře