Sobotka prý slíbil přijmout migranty, jen musí oblafnout českou veřejnost!

Premiér Sobotka měl v rakouském tisku kontroverzně vysvětlovat, proč ČR nepřijímá migranty | foto: koláž Expres.cz

Jako rozbuška působí údajné vyjádření předsedy vlády České republiky o přijetí migrantů dle požadavků Evropské unie. V reportáži z plzeňské bezpečnostní konference to vyplývá z citace předsedy bavorské Alternativy pro Německo (AfD) Petra Bystroně, kterou přinesl server ParlamentniListy.cz.

Akci organizovala frakce Svobody a přímé demokracie při Evropském parlamentu a účastnily se jí osobnosti, jako je arabista Jiří Weigl, europoslanec Petr Mach či právě šéf AfD Petr Bystroň. Samozřejmě se hovořilo o problému migrace a německý politik českého původu hodnotil v tomto ohledu postoje české vlády, které, jak uvedl průzkum společnosti Median, v současnosti nedůvěřuje 74 % respondentů.„To, co vláda dělá, je švejkování. Samozřejmě, ono se dá švejkovat i dál. Ano, ono je lze jakoby přijmout a zůstaneme na sociálních dávkách, které platíme tady v Čechách, všechny ty tábory dáme kilometr od bavorské hranice. Tak je tady ale budete mít, jakmile otevřete bránu. Ale to přece není řešení.“

„My se celou dobu bavíme o suverenitě, svrchovanosti tohoto státu. Vláda musí sebevědomě říci – my to nechceme, nejsme sami, jsou tu Slováci, Maďaři, Rakušané, Poláci. My to platit nebudeme, a když to budete dělat dál, tak zažalujeme my vás. Musí to tak dělat všichni,“ uvedl Petr Bystroň.

To nejlepší ovšem mělo teprve přijít. To, když se český emigrant v souvislosti s uprchlickou krizí a přijímáním běženců zamýšlel, která strana je vlastně v České republice volitelná. „A koho volit? Současná vláda a hlavně Sobotka – já jsem ho načapal, že v rakouských novinách říká: Samozřejmě migranty vezmeme, ale pro nás je to těžké, lidi je nechtějí, musíme to udělat, jako že je bereme z donucení.“

Neustálý tlak české veřejnosti proti přijetí cizinců jsou prý hlavním důvodem, proč k tomuto kroku Sobotkova vláda nepřistoupila. „Ještě pořád to máte v rukou i vy. Dělejte nátlak na kohokoliv – na ódéesku, na KDU-ČSL, na socany,“ odpálil celkem závažné obvinění českého premiéra.

Zřejmě by bylo na místě zjistit, zda se Bohuslav Sobotka v tomto smyslu skutečně vyjádřil a ve kterých konkrétních novinách. Pokud by se však ukázalo, že je to pravda, jednalo by se o skutečný skandál.

Navíc v naprostém protikladu k prohlášení místopředsedy ČSSD Milana Chovance, který chce naopak držet linii proti plnění kvót EU i za cenu finančního postihu našeho státu.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 2. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  185
 • Trapas
  81
 • Super
  77
 • Tvl
  37
 • Sladký
  25
 • Haha
  20


Komentáře