Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • Podcasty
  • Antiyoutuber
  • jít naiDNES.cz

    Šéf AfD Bystroň: „Německá média zatajují vraždy a znásilňování migranty“

    Petr Bystroň vede AfD v Bavorsku. Jako původem Čech sleduje situaci jak v Česku, tak v Německu. | foto: Profimedia.cz

    Alternativa pro Německo (AfD) je pro své voliče zajímavá často ortodoxně pravicovými názory v liberálním a konzervativním duchu. Stranu, která se vymezuje proti masové migraci a uprchlické krizi, vede v Bavorsku paradoxně emigrant, Čech Petr Bystroň. Přesto je německými médii strana označovaná často za ultrapravicovou. Jde prý ze strany CDU a spřízněných stran o kampaň.

    „Kritizujeme politiku vlády Angely Merkelové, tedy politiku, která otevírá hranice pro naprosto neřízenou migraci. Pokud někdo utíká ze Sýrie před válkou, v Turecku je už v bezpečí a nemusí utíkat dalších 3500 kilometrů,“ říká předseda bavorské AfD v pořadu serveru info.cz Štrunc.

    Proti azylantům v principu Německo prý není, což se potvrdilo v 50. letech Maďarům, v roce 1968 Čechoslovákům nebo v 90. letech minulého století občanům bývalé Jugoslávie.

    „Nechceme, aby tento systém zneužívali lidé, kteří přicházejí z ekonomických důvodů. U těch chceme, aby se vrátili zpátky do těch zemí, odkud přišli. To se ale v Německu děje ve velmi malé míře. Politická vůle současné vlády je, aby tam ti lidé zůstali,“ říká Petr Bystroň a popisuje velmi neobvyklé praktiky, jak “humánně“ úředníci dovoz uprchlíků do Bavorska vymysleli.

    „Když v roce 2015 kulminovala migrační vlna, tak vláda prohlašovala, že chce hranice chránit. Mezi Bavorskem a Rakouskem je 65 hraničních přechodů. Ta ochrana spočívala v tom, že na pět z nich postavila vláda nějaké pohraničníky a ti vytvářeli dojem, že něco kontrolují. Ale co se stalo? Vláda se postarala o to, aby proud těch migrantů nebyl vidět. Domluvili se s Rakušany a ti je koncentrovali někde stranou, nepouštěli je přes přechody, aby nebyly vidět ty davy, a Němci si pro ně přijeli autobusy. Takže zmizely ty škaredé obrázky, kdy masy lidí putují přes dálnice do země.“

    V Německu je to kvůli Merkelové jako za komunistů

    Podle Bystroně je kvůli snahám vlády Angely Merkelové nálada v Německu dnes podobná, jako byla v komunistických zemích koncem 80. let. Zatímco východní Němci s takovým prohlášením souhlasí, v západním Německu se tomu velmi diví.

    „V televizi se nám vykládá nějaká oficiální pravda, ale v životě je to jinak, to je jak za komunismu. Tam nám vyprávěli, jak s úspěchem splnili pětiletku, pak jste přišli do Jednoty a nebyl toaletní papír,“ tvrdí lídr AfD.

    „V masmédiích se vykládá, jak euro funguje, jak jsme zachránili Řecko, přitom všichni víme, že se zachránily maximálně nějaké banky a řeckému lidu se nadále vede špatně. To samé s migranty, kde se jen potlačují zprávy. Enormní nárůst kriminality, o tom se vůbec nehovoří. Ten je s nimi spojen. Když dojde ke znásilnění, německý tisk je natolik svobodný, že o tom napíše – někde na straně pět v levém dolním rohu,“ popisuje stav německých médií Petr Bystroň, kterému podle kritiků chybí správný německý úhel pohledu a jako typickou ukázku selhání německého mediálního prostoru připomíná skandální smrt mladé studentky.

    „Byla znásilněna a následně zabita studentka ve Freiburgu. Tam byly televizní společnosti z celého světa, všichni to vysílali, že ji zabil migrant z Afghánistánu. Němci nikoliv, protože to označili pouze za lokální záležitost. Dochází k řízené bagatelizaci. Jenže v Německu je takových jednotlivých lokálních záležitostí celá řada, v tom je ten problém.“

    Fotogalerie

    Ohodnoťte článek
    Hlasování skončilo

    Čtenáři hlasovali do 17:52 pátek 29. září 2017. Anketa je uzavřena.

    • Super
      159
    • Tvl
      23
    • Sladký
      16
    • Haha
      12
    • Trapas
      12
    • Cože
      10