Jsi fér jako prase, ty vole! Strýcová nadávala kamarádce Hradecké

Barbora Strýcová odhalila odvrácenou tvář sportu. | foto: Facebook/Barbora StrýcováProfimedia.cz

Že tenistka Barbora Strýcová není děvče zrovna z cukru, se všeobecně ví. Potvrdila to opět při českém semifinálovém souboji ve čtyřhře na US Open. Své české soupeřce Lucii Hradecké pořádně vyčinila, když rozhodčí chybně uznala bod.

Zatímco první set Strýcová se Šafářovou prohrály 2:6, ve druhém vedly 4:1. Tento rozdíl však soupeřky vyrovnaly na 5:5. Šlo o všechno. Lucie Šafářová špatně vykryla soupeřčino podání, což by znamenalo prohru, ale předtím se míček jednoznačně dotkl copu soupeřky Lucie Hradecké.Hlavní rozhodčí však tuto nespornou teč neviděla, a tak bod uznala Hradecké a její spoluhráčce Siniakové. To Barboru Strýcovou pořádně dopálilo. „Tak to si ze mě děláte srandu, ty vole!“ znělo z jejích úst na kurtu. „To jsi neviděla nebo neslyšela? Ale no tak!“ křičela směrem k rozhodčí a z rozčilení plynule přešla do angličtiny.

Publikum bylo viditelně nespokojené, a když se Strýcová podívala na záznam sporného momentu, rozzuřila se ještě víc. Nejvíce ji vytočilo, když Lucie Hradecká řekla, že žádný dotek necítila. „O čepici, nedělej, že nevíš, ty vole!“ pustila se do ní. „Jak jsi to nemohla vidět? Tohle máš vidět, je to tvoje práce!“ atakovala opět rozhodčí.

Hradecká se Siniakovou si tak z kurtu odnesly vítězství, avšak vztahy mezi páry tenistek, které jsou normálně kamarádky, zůstaly pořádně napjaté. Při podání ruky Strýcová zamumlala: „Fair play jak prase, ty vole,“ a ačkoli někdo je toho názoru, že padla ještě ostřejší slova, z videozáznamu to není patrné.

Situace však měla dohru na sociálních sítích. „No comment, #urvanejculik, ale já fakt nic necítila!!“ uvedla Strýcová na Twitteru. „Můžeš vyhrát, nebo prohrát, ale pokaždé hrát fér! Tohle jsem od kamarádky nečekala. Jsem opravdu smutná,“ přidala se také její spoluhráčka Lucie Šafářová.

Barbora Strýcová opět neudržela emoce na uzdě!

Barbora Strýcová opět neudržela emoce na uzdě!

„Nejvíc mě na tom ale mrzí, že když hrajeme proti Češkám, tak se Lucka nepřizná, když ji za důležitého stavu trefí balonek. To mi přijde ubohé. Vždyť jsme spolu vyhrály Fed Cup... Nepřiznat takový balon, když je tam ještě ke všemu možnost opakovaného záběru, to je ubohé a nevím, jestli to má Lucka zapotřebí,“ uvedla Strýcová pro Radiožurnál.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:00 7. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  16
 • Trapas
  14
 • Tvl
  9
 • Haha
  6
 • Sladký
  5
 • Cože
  3


Komentáře