Muslimský Čech šokuje: Právo šaría bych zavedl pro výchovu dětí

Čech Milan Váhala spolu s manželkou Sylvií v roce 2001 konvertoval k islámu. Nyní žije v Saúdské Arábii a chtěl by se vrátit do Česka. Byl by pro to, aby v Česku bylo zavedeno právo šaría. | foto: reprofoto lidovky.cz

Milan Váhala spolu s manželkou Sylvií patří k Čechům, kteří konvertovali k islámu. Momentálně žijí v Saúdské Arábii, odkud poskytli rozhovor serveru Lidovky.cz. Některé Váhalovy odpovědi jsou pro běžné Čechy šokující, třeba to, že zavedení práva šaría by podle něj prospělo výchově dětí a mládeže.

Fotogalerie

Milan Váhala a jeho manželka Sylvie nemají žádné arabské předky.

Do roku 2001 žili běžným životem tak jako většina Čechů. Pak oba konvertovali k islámu, protože jim prý poskytl nejvíce odpovědí, které v životě hledali.

Nyní manželé žijí v Saúdské Arábii. Sylvie Váhalová zde studuje na univerzitě v Medíně, Milan Váhala má již studium za sebou. Oba se věnují arabistice a orientalistice a chtěli by se vrátit do Česka, protože ho považují za svůj domov. Přiznávají ale určité obavy.

Podle Milana Váhaly panuje v Česku silně protimuslimská atmosféra.

V Čechách se nedá mluvit přímo o nějakých útocích, spíše jde o posměch, údiv, šok a obavy ze strany lidí, zvláště když manželka a dcera chodí v islámském zahalení. Dříve jsme se setkávali i s pozitivními reakcemi a zvědavostí,“ svěřil se serveru Lidovky.cz Váhala.

Na dotaz týkající se obávaného drakonického práva šaría, které se v Saúdské Arábii v plné míře praktikuje, odpověděl Váhala zcela otevřeně, že fyzické tresty a popravy podle něj přispívají k větší bezpečnosti, mravnosti a nízké míře kriminality.

Islám dal manželům Váhalovým nejvíce životních odpovědí a proto k němu konvertovali. Oba nyní studují arabistiku a orientalistiku.

Islám dal manželům Váhalovým nejvíce životních odpovědí a proto k němu konvertovali. Oba nyní studují arabistiku a orientalistiku.

„Takové prostředí je zvlášť vhodné pro výchovu mladé generace, která zde nepodléhá negativním společenským vlivům jako je alkoholismus, narkomanie, promiskuita, prostituce a podobně,“ pochvaluje si právo šaría Váhala.

Váhala dále prozradil, že by byl pro zavedení práva šaría v Evropě i v Česku. Evropa má k arabskému právnímu systému dle jeho slov blíže, než si mnozí myslí.

Právo šaría je nechvalně proslulé svými fyzickými tresty a popravami. Podle Milana Váhaly je ale prospěšné, hlavně pro výchovu dětí.

Právo šaría je nechvalně proslulé svými fyzickými tresty a popravami. Podle Milana Váhaly je ale prospěšné, hlavně pro výchovu dětí.

„Evropané, aniž by o tom věděli, aplikují do života společnosti hodně prvků a zásad šaríi a islámských principů jako je dodržování pravidel, systematičnost v práci, čistota veřejných prostranství a komunikací, solidarita při katastrofách a tak dále,“ říká Váhala.

To, co Evropě z principů práva šaría chybí je podle Váhalydůraz na rodinu a dobré rodinné a mezilidské vztahy, respekt vůči starým, soucit s mladými, štědrost, pohostinnost nebo přátelskost.

Váhala se v rozhovoru vyjádřil i k tématu terorismu a radikálního islámu.Činy radikálů podle něj nemají s opravdovým islámem nic společného.

Milan Váhala říká, že Evropa má k právu šaría blízko. Zároveň ale varuje před jeho zneužíváním muslimskými radikály.

Milan Váhala říká, že Evropa má k právu šaría blízko. Zároveň ale varuje před jeho zneužíváním muslimskými radikály.

„Jejich konání nevychází z učení islámu a vytváří si svoje vlastní pravidla, která se za islám jen prohlašují. Zneužívají víru neznalých a hlavně nových a mladých muslimů, také lidí se sklonem k fanatismu nebo touze po moci. Ti pak nejsou na základě jejich libové rétoriky rozlišit, co ještě je a co už není islám,“ kriticky hodnotí teroristy Váhala.

Váhala zároveň upozorňuje na to, že před teroristy zneužívajícími islám varoval už i prorok Mohammed. „Sám Mohamed před těmito skupinami varoval a nabádal muslimy, aby se k nim nepřidávali. Co se týče muslimů žijících mimo islámské země, těm zase doporučoval dodržovat své náboženské povinnosti a také dodržovat zákony té či oné země, ve které žijí,“ uzavírá muslimský Čech Milan Váhala.

Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:49 26. června 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  552
 • Cože
  179
 • Trapas
  139
 • Haha
  74
 • Super
  49
 • Sladký
  29

V33o18l14t39i35k V57o73l38t49i14k40o94v89o

Pro dobrou výchovu mládeže by měl být ve jménu aláha popraven za vlastizradu.

J48a15r62m67i55l V25o98l80n16ý

Pevně věřím že už právo vstupu na území ČR nedostanou.Čerstvé zprávy

Najdete na iDNES.cz