jít naiDNES.cz

10. pravá ruka aneb Hřib hledá PR poradce: Ten se v jeho oddělení nezastaví

Zdeněk Hřib hledá 10. poradce, který by mu pomohl s PR. Chce se říct, no konečně... | foto: Facebook

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) není žádný troškař. I když občas budí dojem, že všechno zvládá sám, může se spolehnout na devítičlenný tým poradců. I to je ale, zdá se, málo. Rád by ještě rozšířil tým o někoho, kdo by mu pomáhal s PR.

„Do týmu primátora (historicky prvního pirátora) hledáme poradce pro oblast PR. Staň se jím i ty,“ lákal pirátský inzerát na známém pracovním portálu. Zdaleka ne všem přišla nabídka na práci tak cool. Okamžitě se vůči tomu zvedla vlna kritiky z řad opozičních zastupitelů.

„Je to další absurdita z dílny Pirátů a dokazuje jejich praktickou nepoužitelnost v politice,“ řekl Blesku poslanec Patrik Nacher (ANO). Proč Piráti primátorovi Zdeňku Hřibovi hledají poradce, jehož pracovní náplň je totožná s tou, jakou vykonávají už dva tiskoví mluvčí? 

„Za nejvíc alarmující považuji, že v požadavcích stojí, že budoucí úředník magistrátu musí souhlasit s vizemi Pirátů a jejich filozofií. To je nepřijatelné a totéž tu přece bylo před rokem 1989,“ doplnil Nacher.

Primátor nevidí v inzerátu ani v tom, že hledá v pořadí již desátého poradce, problém. „Je běžnou a logickou praxí, že si primátor či jiný představitel státní správy hledá co nejvíce kvalifikovaný a zároveň loajální tým odborníků, kteří sdílí podobné hodnoty jako on,“ hájil se redaktorům deníku Hřib.

„Na řízení města se sedmdesátimiliardovým rozpočtem je potřeba kvalitní tým,“ vzkázal všem pochybovačům. 

Dohromady stojí měsíčně daňové poplatníky Hřibovi poradci zhruba 250 tisíc korun.

Desátý do party by mu mohl poradit třeba s tím, že pouštět se do témat bez znalosti věci je cestou do pekel. To třeba když se Hřib chlubil pítky pro hmyz, na která se bude dohlížet i v zimě, aby led neublížil včelkám. 

„V období, až budou teploty klesat k bodu mrazu, bude pítko uklizeno, aby nedošlo ke zranění včel, které jsou v blízkých střešních úlech,“ blýskl se primátor na Instagramu v domnění, že sklidí cenné body.

To se tak úplně nestalo.

I děti ve škole dobře vědí, že leden není zrovna měsíc, kdy by hmyz včetně včel pořádal reje a proháněl se vzduchem. I když leden poslední roky bývá teplejší než obvykle a často ani nemrzne, neznamená to, že by včely a další hmyzí zástupci neodpočívali a nesbírali síly na další sezonu.

Tak snad se ten poradce do oblasti PR brzy najde. Jinak včely ani Pražané nebudou mít klidné spaní...

Fotogalerie


Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat