jít naiDNES.cz

Závidí Okamura šéfovi ODS Novotného? Fiala to schytal za oběd a pěkné chvíle v Řeporyjích

Tomio Okamura obědvá zpravidla sám. Zřejmě ale zatoužil po společnosti, protože když viděl Petra Fialu na návštěvě u Pavla Novotného, dost ho mrzelo, že on sedí u stolu jako kůl v plotě. Mrzení si následně vybil na starostovi Řeporyjí i šéfovi ODS. | foto: Koláž Expres.cz

Šéf SPD Tomio Okamura se rád chlubí tím, co obědvá. V drtivé většině případů sází na českou kuchyni, a tak když viděl na talíři v Řeporyjích řízek, dostal na něj strašnou chuť. Protože to bylo u konkurence a u stolu seděli šéf ODS Petr Fiala a starosta Pavel Novotný, nezeptal se, jestli se může přidat. Naopak jim společný dýchánek pořádně vytmavil, jak se na předvolební boj o voliče patří!

„Předseda ODS Petr Fiala podporuje, že starosta Řeporyjí a známý bulvární hulvát Pavel Novotný vyzývá k tomu, aby byl poslanec Zdeněk Ondráček pověšen, že mu přeje smrt a že ho počastoval nadávkou zm*d. A je přece jedno, jestli je to poslanec KSČM, jiné strany, nebo běžný občan,“ rozohnil se na svém facebookovém profilu šéf SPD Tomio Okamura, kterému mu návštěva šéfa ODS u Pavla Novotného v pražských Řeporyjích hodně leží v žaludku.

A nejen proto, že si ti dva pochutnávali na smaženém řízku, který má Okamura taky rád.

„ODS potvrzuje, že se z ní stává nenávistná sluníčkářská strana. Pan profesor Fiala už neví, jak hluboko by mohl ve snaze získat hlasy pirátských voličů klesnout,“ čílil se Okamura, který má za to, že schvalovat vyzývání k násilí vůči někomu, s kým politicky nesouhlasím, je začátek diktatury.

„To je opravdový extremismus a nacismus,“ doplnil své vyjádření.

„Pavel Novotný komentoval Ondráčkovu návštěvu Doněcké republiky slovy: Já bych si přál, aby za tohle Ondráček visel. Zanedlouho poté přišel s dalším komentářem: Jsem pro obžalobu Zdeňka Ondráčka z vlastizrady a po odsouzení na doživotí jeho usmrcení tajnou službou. A držte hubu, že někomu přeji smrt. Přeji, ale za tohle býval polní soud a rovnou kulka. Zm*d,“ citoval šéf SPD řeporyjského starostu. 

Okamuru zvedl ze židle i fakt, že se Fiala za Novotného plně postavil a schválil i násilnou likvidaci politických oponentů. „S Pavlem Novotným. Asi vám ho nemusím představovat. Někdo ho miluje, někdo nenávidí. Svou práci starosty ale zvládá výborně, o tom jsem se dnes přesvědčil přímo v Řeporyjích. A abych nezapomněl, má samozřejmě mou plnou podporu ve sporu s komunistickým poslancem Ondráčkem,“ napsal Fiala u společné fotografie s Novotným na sociálních sítích, což na Okamuru zafungovalo jako rudý hadr na býka.

„V řadě věcí mám odlišné názory od Zdeňka Ondráčka a od KSČM, ale nikdy nebudu vyzývat k tomu, aby byli politici KSČM pověšeni…,“ hřímal Tomio, kterému evidentně hodně vadí, že se Fiala paktuje s Novotným. Poté coby politolog samouk vyřkl, co si o tom všem myslí.

„ODS také vidí, že jí Piráti odebírají hlasy. Fiala se snaží zaujmout voliče Pirátů. Příště se třeba dočkáme toho, že se objeví s dredy a jointem trávy v ústech…,“ zamýšlel se Okamura, který v tu chvíli nebyl daleko od pravdy.

S marihuanou se sice nefotil, s dýmkou za šípkovým keřem se šéf ODS zvěčnit nechal a pochlubil se svým historicky prvním selfie. 

„Poprvé a možná naposledy zkouším selfie. Právě přemýšlím, co řeknu zítra v Otázkách Václava Moravce, a těším se na odpolední fotbal Kosovo – Česká republika,“ práskl na sebe tehdy Fiala. Mocně potáhl z fajfky, která jeho tvář zakouřila natolik, že neznalý člověk by mohl nabýt dojmu, že se politik fotí uprostřed smogové situace v Ostravě Fifejdách.

„Pan profesor Fiala se snaží být strašně cool,“ dodal Okamura.

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře

Mohlo by vás zajímat