jít naiDNES.cz

Pašeračka Tereza už se modlí k Alláhovi. Chce si tak zajistit lepší podmínky ve vězení?

Už více než měsíc si odpykává trest za pašování heroinu v pákistánském vězení. Rozsudek k téměř devíti letům vězení ji ale zlomil a Tereza H. (22) propadla zoufalství. Podle místního novináře se dokonce začala modlit k Alláhovi. Snaží se tak zvrátit nelítostný trest? Konvertuje ve vězení k islámu?

Vysoký trest, drsné vězeňské podmínky, nulový kontakt s rodinou, cizí jazyk a náboženství. To všechno Terezu Hlůškovou, která je odsouzena za pašování heroinu k devíti letům vězení, drtí. Není divu, že se z toho mladá Češka měla zhroutit. Nedávno ji v cele navštívil místní novinář, podle něhož Tereza prožívá velmi náročné období.

Tereza byla během mé návštěvy velmi smutná, celou Velikonoční neděli proplakala. Vyprávěla mi, že vstávala brzy, aby mohla jít do kostela. Mše trvala tři hodiny. Tereza se modlila k Alláhovi, aby byla brzy propuštěna,“ informoval novinář o jejím stavu.

Poté, co se Tereza vrátila na celu, měla ji její spoluvězenkyně potěšit malým dárkem. Ani to jí na náladě údajně nepřidalo. „Chybí jí její rodina. Řekla mi, že jí právník slíbil, že ji za dva měsíce propustí. Doufá, že to tak bude,“ dodal.

Vypadá to, že se Tereza smiřuje s tím, že se do Čech jen tak nepodívá. Ještě před pár měsíci působila pašeračka spíš jako místní celebrita a během soudních líčení rozdávala úsměvy na všechny strany. To se ale mělo změnit poté, co padl rozsudek.

Nedávno se k případu Terezy H. vyjádřil také Slovák Matej Valuch, který zažil vězení v Íránu kvůli podezření ze špionáže.

„Pokud chce v base přežít, musí se změnit a hodnotově se přiblížit Pákistánkám. Musí se zajímat o jejich život i náboženství. Teprve tehdy budou Terezu brát a má šanci, že ji pobyt za mřížemi v jedné z nejchudších zemí světa nepoloží,“ vyjádřil se Matej pro server Pluska.sk.

Vzhledem k tomu, že už Tereza chodí na místní mše, zřejmě sama přišla na způsob, jak si pobyt ve vězení zjednodušit. Obdobný případ byl s unesenou Češkou na afghánsko-pákistánském pomezí Hanou Humpálovou, která v zajetí přijala muslimskou víru.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:09 21. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  131
 • Trapas
  44
 • Tvl
  29
 • Super
  26
 • Sladký
  20
 • Cože
  19
Komentáře