Richterovi se totiž nelíbí, že se jemu ani jeho manželce nikdo z fakulty neozval. Rodina si prožila svátky hrůzy, dcera se léčila s prostřelenou tepnou, dosud je na antidepresivech.
A tak právě po Vánocích poslanec sebral telefon, sehnal si číslo a zavolal rektorce FF UK Mileně Králíčkové. Nebyl to však hezký rozhovor.
„Kdybych si nesehnal telefonní číslo na rektorku, nikdo by se mi neozval ani z fakulty. Já jsem jí sám 27. prosince volal. Hned ve druhé větě mi řekla, že peníze, které vybírají, také získáme. Tak jsem ji poslal někam, že o peníze nám opravdu nejde,“ řekl včera Richter.
Také si stěžoval, že mu fakulta či policie nedodala věci jeho dcery, které po střelbě zůstaly ve škole.
Právě rektorka Králíčková, která s Richterem mluvila, se ovšem brání. Server iDnes.cz získal její vyjádření k tomu, co včera na výboru zaznělo.
„Obsahem telefonátu bylo opakované ujištění ze strany univerzity, že uděláme maximum pro to, abychom všem zraněným nabídli pomoc a podporu jak v oblasti psychosociální, tak v oblasti studijní a dalších, včetně podpory z Nadačního fondu UK,“ řekla Králíčková.
„Pana poslance jsem ujistila, že se na mne může kdykoliv obracet. Univerzita si je vědoma, že potřeby zraněných budou různé a také v různý čas. Protože jsme seznam zraněných neměli, opakovaně jsme veřejně deklarovali, že uvítáme, pokud se nám zranění či jejich rodinní příslušníci ozvou a sdělí své potřeby a to, jak a s čím jim můžeme pomoci,“ dodala.
Richter kromě fakulty a policie vyplísnil také politiky, kteří na místo střelby přijeli.
„Co dokázala udělat spousta politiků, bylo to, že pár hodin po tom si na místě piety udělali selfíčko a tím to skončilo,“ řekl a označil za lež tvrzení některých vládních představitelů, že jsou v kontaktu s rodinami obětí.
Fotogalerie |