Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Podle rodiny Michal nezemřel na selhání srdce, ale mohl být otráven. | foto: Finance Colombia

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho však byl na hotelovém pokoji v Kolumbii nalezen mrtvý. Na základě pitvy tamní lékař určil, že svářeči firmy ITM, který byl v Jižní Americe pracovně, selhalo srdce. Jenže s tím zásadně nesouhlasí rodina. Podle ní Michal nejenže nezemřel přirozenou smrtí, ale dost možná mohl být i otráven!

Michal v Kolumbii pracoval jako svářeč firmy ITM na stavbě pivovaru a v neděli 9. září se měl konečně vrátit domů. Jenže blízcí se ho už nedočkají. Jak informoval Blesk.cz, v ten samý den ráno byl totiž nalezen mrtvý na hotelovém pokoji.

Ještě večer předtím se přitom muž dobře bavil s kamarády a byl natěšený na návrat. Jeho náhlá smrt proto vyvolává řadu otázek. Lékař, který Michalovo tělo na klinice v Bogotě pitval, má ovšem jasno – Čech podle něj zemřel na selhání srdce.

S tím ovšem zásadně nesouhlasí rodina. „Ministerstvo zahraničí nám oznámilo, že podle výsledků pitvy zemřel Michal na selhání srdce. Bratr ale nikdy předtím na srdce nemocný nebyl,“ vyjádřila pochybnosti Michalova sestra Barbora, která Blesk kontaktovala.

A v teorii o tom, že je to s bratrovou smrtí jinak, než jak říká kolumbijský lékař, zachází ještě dál. 

„Domníváme se, že Michala někdo otrávil. Příčinu můžou mít také tvrdé pracovní podmínky. Teploty byly maximálně 10 °C. Michal taky na několik dní onemocněl a nikdo se o něho nestaral. Vedoucí pracovník ho nechal ležet na pokoji a ani mu nezavolal lékaře,“ říká.

Že by na Michalově smrti přece jen mohlo být něco záhadného, nasvědčuje zdrženlivost a ne zrovna vstřícný přístup, kterého se pozůstalým z Kolumbie dostává.

Podle Barbory nejprve lékař zamítl, aby pitva jejího bratra proběhla v České republice. Rodinu pak ani nekontaktovala firma ITM, u které byl Michal zaměstnán, později se ozval pouze její sekretář, který alespoň uhradil 13 tisíc korun za pitvu.

Žena se vzhledem k okolnostem rozhodla podat trestní oznámení na neznámého pachatele, ani zde ovšem nepochodila – nikdo jí prý není ochoten pomoci a úřední dokumenty jsou k dispozici pouze ve španělštině, přičemž rodina nemůže sehnat překladatele. 

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:41 17. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  7
 • Trapas
  7
 • Sladký
  7
 • Tvl
  7
 • Super
  6
 • Cože
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat