Drama na Rhodu: Utonulého křísili turisté, „rychlá“ přijela až za 40 minut, muž nepřežil!

Na pláži Prasonisi na Rhodu je milo, jen musíte myslet na to, že moře je tu zrádné. | foto: Koláž Expres.cz

Pokud nepatříte mezi zdatné plavce, nepouštějte se na zahraniční dovolené do velkých akcí. Nejenže moře je často zrádné, pomoc na odlehlých místech ani nemusí dorazit včas. Svoje o tom vědí i ti, kdo byli na pláži Prasonisi na řeckém ostrově Rhodos svědky boje o život jednoho z turistů, jenž přecenil svoje síly.

Pláž Prasonisi je velmi zvláštní a jedinečná pláž, která se nachází na samém jihu ostrova Rhodos, asi devadesát kilometrů od hlavního města. I přes její odlehlost je ale mezi turisty často vyhledávaným cílem. Nejzazší cíp ostrova je k pevnině připojen pruhem tekutých písků a vytváří tak tři kilometry dlouhou písečnou pláž. 

Ta je označována za ráj surfařů, kteří sem směřují především za krystalicky modrou vodou a divokými vlnami. Bohužel vodní sporty i koupání jsou tu na vlastní nebezpečí, žádné zázemí včetně plavčíka nečekejte.

Možná právě velké vlny, špatná kondice nebo třeba momentální zdravotní indispozice stály za utonutím jednoho z turistů na zmíněné pláži„I když lidé ihned začali s masáží srdce, už to bylo moc dlouho, volání na emergency pánovi nepomohlo, sanita totiž dojela až po čtyřiceti minutách,“ nechal se slyšet jeden z výletníků.

„Hlavně tady bych čekal, ze přiletí vrtulník. Vidět jeho paní, jak zoufale volá please, help!, a vy nemůžete nic dělat, bylo to šílené. Z krásného dne se stal ten nejsmutnější na dlouhou dobu,“ dodal svědek smutné události.

Na divokých a neudržovaných plážích rozhodně nečekejte, že tu budete mít servis jako na těch místech, která jsou civilizovaná. Omezený přístup k vodě znamená, že ještě omezenější budou mít přístup záchranné složky, které na místě rozhodně nebudou za pár minut, jak je člověk zvyklý třeba v Praze.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:04 úterý 18. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  10
 • Cože
  9
 • Haha
  8
 • Tvl
  7
 • Sladký
  6
 • Trapas
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat