jít naiDNES.cz

Starostka Chmelová kontrolovala školu v přírodě. Chovala se prý arogantně!

Renata Chmelová je starostka Prahy 10. | foto: Profimedia.cz

Starostka Prahy 10 Renata Chmelová měla s několika svými kolegy zkontrolovat školu v přírodě v Horském hotelu na Černé hoře. Tuto „delegaci“ kromě Chmelové tvořili ještě čtyři muži a jedna žena. V oficiální zprávě, kde se hodnotí školní výlet, je uvedeno, že chování delegace bylo nechutné a arogantní.

O účasti starostky Renaty Chmelové na škole v přírodě jako první informoval server ParlamentníListy.cz, kterému se povedlo získat oficiální zápis poté, co se školní akce na Černé hoře uskutečnila.

Delegace, v níž se měla objevit i starostka Chmelová, dorazila na školu v přírodě neohlášeně a její úkol byl jasný: kontrolovat!

„Všechna jména neznáme, kolegům nebyla kontrola představena, i když se je snažila kontrolovat, alespoň tak si naši zaměstnanci připadali,“ stojí v oficiálních podkladech, které server ParlamentníListy.cz zveřejnil.

Zmíněný portál získal i ručně psané hodnocení pobytu v Horském hotelu a z něho lze také leccos vyčíst. Člověk, jehož identita zůstala raději skryta, dost ostře popsal chování starostky Chmelové a její delegace.

„Naprosto nevhodné, arogantní a nechutné chování členů kontroly MČ Prahy 10 pod vedením starostky Chmelové,“ píše se v hodnocení pobytu, které podepsal i ředitel školy.

Renata Chmelová z uskupení VLASTA.

Renata Chmelová z uskupení Vlasta

V podkladech jeden ze zástupců pražské školy uvádí, že do tohoto hotelu jezdí žáci a učitelé řadu let a vždy se všichni vraceli spokojení. „Po této škole v přírodě se vrátili kolegové rozmrzelí a znechucení,“ uvádí zástupce školy.

Jedním z hlavních důvodů zmíněné kontroly bylo, proč žáci tak málo lyžují, když mají lyžařský kurz. Opakovaně prý bylo „delegaci“ vysvětleno, že se nejedná o lyžařský kurz, ale o školu v přírodě. Někteří členové kontrolního týmu prý dokonce počítali lyžařské boty v sušárně.

Redakce Expres.cz oslovila starostku Renatu Chmelovou a požádala ji o vyjádření k její účasti na škole v přírodě. Chmelová na náš dotaz zatím neodpověděla.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat