Úterý 27. října 2020, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  5 největších nejasností v případu nabouraného policejního BMW

  Vladimír Kruliš, bývalý chlapec Kate Zemanové, seděl v policejním BMW i8. | foto: koláž Expres.cz

  Kauza nabouraného policejního „bavoráku“ hýbe celým Českem. Prapodivný incident řeší jak média, tak i lidé na sociálních sítích. Místo toho, aby veřejnost přála brzké uzdravení dvěma „hříšníkům“, tak se lidé snaží neustále hledat co nejzvláštnější nejasnosti v tomto případu.

  Tahle policejní aféra začíná být čím dál tím více sledovaná! Důvodem popularity je řada nejasností, které nevysvětlitelná havárie sportovního vozu BMW i8 nabízí.

  Redakce Expres.cz vám přináší TOP 5 největších záhad v případu nabouraného policejního sporťáku, ve kterém seděl hradní protokolář Vladimír Kruliš. Bývalý přítel prezidentovy dcery Kate Zemanové skončil se dvěma zlomenými obratli, hůře je na tom ale druhý zúčastněný.

  Policista, který údajně řídil ostře sledovaný bourák, je v současné době v umělém spánku a podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka i v ohrožení života.

  Zapeklitá kauza nabízí spoustu nejasností, které jsou ty nejvíce probírané?

  1. Kdo řídil auto?

  „Pochybuji o tom, že auto řídil Kruliš,“ řekl Právu krajský policejní ředitel Leoš Tržil. „Já jsem však na místě, kde k nehodě došlo, nebyl,“ poznamenal ještě.

  Zpočátku opravdu nebylo pochyb o tom, že za volantem seděl vážně zraněný policista. Nový úhel pohledu ale nabídla MF DNES, která přišla se zajímavým zjištěním.

  Zdroj z Hradu totiž výše zmíněnému deníku sdělil, že řídil hradní protokolář Vladimír Kruliš, velký milovník sportovních vozů. Záchranáři ale přesvědčivě tvrdí, že směr jízdy udával policista, který je v současné době v umělém spánku. Kde je tedy pravda?

  2. Proč nikde nejsou žádné fotky?

  Zatímco při představování naleštěného sporťáku se to jen hemžilo fotografy a média tak měla materiálu nespočet, tak po nehodě fotky havarovaného vozu nejsou k dispozici.

  Nezveřejnila je totiž policie a neudělají to podle serveru iDNES.cz ani ostatní složky integrovaného záchranného systému, které při nehodě zasahovaly.

  Spekulovalo se ale také o tom, že policisté hasiče rovnou na místě donutili pořízené záběry smazat. Vše je ale prý jinak!

  Jde o vzájemnou dohodu, podle které se fotografie v případě, kdy je účastníkem havárie policie, hasiči nebo záchranka, nezveřejňují.

  3. Prohlášení Hradu a policie se rozcházejí

  „Součástí programu při příležitosti návštěvy prezidenta bylo také představení policejní techniky. Jedním z předváděných prostředků bylo hybridní vozidlo a při jeho praktické ukázce došlo k nehodě,“ takhle se pro server iDNES.cz nejprve vyjádřila policejní mluvčí Štěpánka Komárová.

  Zvláštní ale je, že Miloš Zeman podle svých slov v tu dobu už dávno spal a na představení policejního vozu tedy vůbec nebyl a ani být neměl.

  „Krajské oddělení policie vydalo prohlášení, že jsem přihlížel oné zkušební jízdě v deset večer. Chci říct, že police lhala. V deset večer jsem byl v posteli a četl si monitor,“ prohlásil prezident České republiky Miloš Zeman.

  Místo aby tvrdila policie i Hrad to samé, tak se ve svých prohlášeních rozcházejí.

  4. A co bezpečnostní pásy?

  Internetem se jako lavina také šíří informace, že oba účastníci nehody možná řídili nepřipoutaní.

  O tom, zdali Kruliš s policistou okolo sebe před tragicky zakončenou jízdou opravdu přetáhli bezpečnostní pás, se může jen spekulovat. Odpovědi se česká veřejnost jen tak nedočká.

  Případ totiž neřeší policie, ale Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) – a tato organizace není moc sdílná. „Převzali jsme si od policie spisový materiál. V tuto chvíli ale nebyly uvolněny k nehodě žádné detaily, které mohu komentovat,“ uvedla pro iDNES.cz mluvčí inspekce Radka Sandorová.

  S postojem generální inspekce, která se rozhodla o případu mlčet, nesouhlasí široká veřejnost, ale i ministr vnitra Milan Chovanec, který si myslí, že není důvod cokoliv tajit.

  „Není potřeba o čemkoliv spekulovat. Je potřeba počkat na šetření, které na konci řekne, jak to přesně bylo,“ vzkázal serveru TN.cz Chovanec.

  5. Požili před jízdou alkohol?

  Téměř po každé nehodě se široká veřejnost zajímá o to, zdali řidič před jízdou požil alkohol. A jinak tomu není ani v tomto případě.

  Podle serveru iDNES.cz zatím není jasné, jestli byl někdo z pasažérů pod vlivem alkoholu. Zjistit se to nejspíše pokusili reportéři MF DNES, kteří hradnímu protokoláři Krulišovi volali, ale marně.

  Muž, který je expřítelem dcery prezidenta ČR Kate Zemanové, nakonec svolil k rozhovoru po SMS. Na otázky redaktorů ovšem neodpověděl.

  Fotogalerie


  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:01 29. září 2017. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   17
  • Trapas
   13
  • Tvl
   10
  • Super
   9
  • Sladký
   9
  • Cože
   6

  ANALÝZA: Proč Čína v boji s covidem uspěla a Západ se zmítá v chaosu

  Premium Zatímco Západ se potýká s druhou vlnou koronaviru, východoasijské země dokázaly virus porazit. Proč tomu tak je? Nejde...

  Jsme rozvedení. Ještě nevím, zda se vrátím k dívčímu jménu, říká Koukalová

  Premium Nepochopení, odsouzení. Konec vrcholové sportovní kariéry. Hledání práce. A ještě rozvod. Gabriela Koukalová (30) má za...

  Dlouhodobý test Mazdy: karoserie se nám rozpadala před očima

  Premium Historie provozu této Mazdy sice dokládá, že prevence se vyplatí, ale některé chyby výrobce se napravit nedají....

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 27. října 2020, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz