jít naiDNES.cz

Zeman? Utírají mu pusu a bodyguardi jsou ošetřovatelky, řekl generál Pavel. Ovčáček zakročil

Armádní generál Petr Pavel se pustil do Zemana a jeho týmu. To si nenechal líbit Jiří Ovčáček. | foto: Profimedia.cz

Mimořádně ostrý spor se rozhořel mezi potenciálním kandidátem do příštích prezidentských voleb a mluvčím současné hlavy státu. Generál Petr Pavel se v rozhovoru nechal slyšet, že tým Miloše Zemana se k prezidentovi chová neuctivě, tyká mu a doslova mu utírá pusu. A že jeho bodyguardi jsou vlastně ošetřovatelky s pistolí za pasem. To si Jiří Ovčáček vůbec nenechal líbit a vyrazil do protiútoku.

Dost možná je právě on jeho nástupcem. Generál Petr Pavel se nechal slyšet, že by za určitých okolností uvažoval o kandidatuře na Hrad. Teď se ale do Miloše Zemana, a především do jeho týmu, hodně zostra opřel.

V rozhovoru pro Deník N se Pavel nechal slyšet, že si zejména trio Vratislav Mynář, Martin Nejedlý a Jiří Ovčáček prezidenta vodí. Přeneseně, když si na Hradě jedou vlastní byznys, ale zároveň prý i doslovně.

„Jednou jsme byli s prezidentem v Afghánistánu. Čekali jsme společně v jedné místnosti. Najednou mluvčí Ovčáček a další z jeho týmu začali prezidentovi tykat, různě, dost nedůstojně ho opečovávat. Před vojáky. Okamžitě jsem své lidi požádal, aby počkali na chodbě,“ popsal generál svou zkušenost se Zemanovým týmem.

„Ať si tohle dělají v soukromí. Musejí si přece vůči prezidentovi zachovat úctu za každých okolností. A ne mu utírat pusu a říkat Miloši,“ dodal.

Armádní generál Petr Pavel se pustil do Zemana a jeho týmu. To si nenechal...

A aby toho nebylo nemálo, ozval se ještě jednou.

To když politoval Zemanovy bodyguardy s tím, že jsou v podstatě degradováni na ošetřovatelky s pistolí za pasem.

Ostrá slova armádního generála samozřejmě nenechala okolí Miloše Zemana chladným. Na Twitteru se ozval Petrem Pavlem jmenovaný Jiří Ovčáček. A za mnohem větší nedůstojnost označil jeho samotného.

„Co je důstojnější? ‪Přísahat věrnost ČSSR, Varšavské smlouvě, KSČ, SSSR, souhlasit s okupací v roce 1968 a dnes si hrát na bojovníka s Ruskem. ‪Odmítnout okupaci ČSSR vojsky Varšavské smlouvy, kritizovat režim KSČ, být za to terčem pomsty a ve stáří chodit o hůlce. ‪Co myslíte?“ napsal.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat