jít naiDNES.cz

Halík o Zemanovi: Je na tom špatně, měl by skončit. Modlím se za něj!

Halík se prý za Zemana modlí. | foto: Profimedia.cz

Katolický kněz a vysokoškolský profesor Tomáš Halík (71) patří k dlouhodobým kritikům Miloše Zemana (75). Krátce poté, co se prezident vrátil ze čtyřdenního takzvaného rekondičního pobytu ve střešovické nemocnici, se Halík vyjádřil na adresu Zemanova zdraví. Kněz tvrdí, že je to s prezidentem hodně vážné a raději se za něj modlí.

Když Miloš Zeman minulý čtvrtek nastupoval do Ústřední vojenské nemocnice v Praze, okamžitě se vyrojily spekulace, že prezidenta trápí nějaký závažný zdravotní problém a je nutná hospitalizace.

Tyto drby okamžitě smetl ze stolu hradní mluvčí Jiří Ovčáček, který českým médiím vzkázal, že prezident šel na takzvaný rekondiční pobyt dobrovolně a chce se pouze dát do kupy před oslavou státního svátku.

„Nejde o nic akutního, spíše je to příprava, aby zvládl náročný 27. a 28. říjen. Budou to složité dva dny se spoustou chození,“ sdělil nám zdroj z Hradu.

Zeman se z nemocnice vrátil v neděli. Prý tam hlavně odpočíval a nabíral síly. Podle oficiálních zpráv je zdravý. Katolický kněz a profesor Tomáš Halík tomu ale příliš nevěří.

„Pomalinku musíme mluvit o nějakém nástupci, když jeho věrný Ovčáček tak říká, že je prostě fit a strašně zdravý. Tak si říkám, že se za něj (Zemana) musím modlit, je na tom asi špatně,“ řekl v rozhovoru pro Reflex.cz Halík.

„Je na tom špatně. Když se dívám na Ovčáčka a Zemana, přistupuji k tomu jako kdysi k normalizační televizi, pravda bude asi naopak. Když poslouchám Ovčáčka, posunu to o 180 stupňů a tam asi bude ta pravda. Mám dojem, že ten člověk (Zeman) na tom není moc dobře. Nepřeji mu nic zlého. Myslím si, že by měl odejít do penze a užít si ji,“ dodal Halík, který už v minulosti uvedl, že Zeman není zdravotně způsobilý pro funkci prezidenta.

Ředitel střešovické nemocnice, kde prezident Miloš Zeman koncem září podstoupil komplexní vyšetření, by s Halíkem jistě nesouhlasil.

„Měl jsem tu čest na žádost pana prezidenta dneska provést jeho důkladnou zdravotní prohlídku. S potěšením můžu oznámit, že jsme nenalezli žádné chorobné stavy,“ řekl po zářijovém vyšetření prezidenta Zemana ředitel špitálu Miroslav Zavoral. 

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat