jít naiDNES.cz

Prezident Zeman nastoupil do nemocnice: Doprovodila ho dcera Kate se svým expřítelem

Prezidenta Zemana do nemocnice doprovodila také jeho dcera Kateřina. | foto: Michal Šula, MAFRA

Prezident Miloš Zeman je zpět ve střešovické nemocnici. Tentokrát bude jeho pobyt ale výrazně delší. Podle oficiálního vyjádření Hradu by měla hlava státu ve špitále zůstat do neděle. Zeman tam má podstoupit rekondiční pobyt. Do nemocnice ho doprovodila jeho dcera Kateřina Zemanová (25) se svým bývalým přítelem a dnes hradním protokolářem Vladimírem Krulišem (37).

Prezident Miloš Zeman byl v Ústřední vojenské nemocnici v Praze už koncem září. Tehdy tam strávil pouze pár hodin. Podstoupil komplexní vyšetření, které ukázalo, že je zdravý.

„Měl jsem tu čest na žádost pana prezidenta dneska provést jeho důkladnou zdravotní prohlídku. S potěšením můžu oznámit, že jsme nenalezli žádné chorobné stavy,“ řekl po vyšetření prezidenta Zemana ředitel nemocnice Miroslav Zavoral. Teď si v nemocnici prezident poleží nejspíše až do neděle.

„Pan prezident má naplánován rekondiční pobyt v Ústřední vojenské nemocnici, který bude zahájen ve čtvrtek odpoledne a nejdéle potrvá do této neděle,“ řekl Blesku hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Podle zdroje redakce Expres.cz se prezident potřebuje zocelit před těžkými dny, které ho čekají. „Podstoupí rehabilitaci a cvičení, aby lépe chodil. Musí hlavně jíst, pít a cvičit,“ sdělil nám dobře informovaný zdroj z Hradu.

„Nejde o nic akutního, spíše je to příprava, aby zvládl náročný 27. a 28. říjen. Budou to složité dva dny se spoustou chození,“ dodal zdroj.

Kate má v Česku zůstat několik měsíců

Do nemocnice prezidenta doprovodila také dcera Kateřina Zemanová, která jinak žije a studuje ve Velké Británii. 

Prezidenta Zemana do nemocnice doprovodila také jeho dcera Kateřina.

Prezidenta Zemana do nemocnice doprovodila dcera Kateřina. Chybět nemohl také protokolář Vladimír Kruliš.

V České republice už je ale několik týdnů. Původně sem jela na dovolenou, kterou si protáhla kvůli narozeninové oslavě svého otce a následně se objevila také na zádušní mši za Karla Gotta (†80).

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček serveru Blesk.cz nově sdělil, že Kateřina Zemanová se do České republiky vrátila právě kvůli zdravotnímu stavu svého otce a má zde zůstat několik měsíců.

„Je to záležitost zcela dobrovolná, o které jsme se bavili na Pražském hradě, a jak spolupracovníci, tak rodina panu prezidentovi doporučili absolvovat tento pobyt a odpočinout si. Pan prezident tam bude mít knížky, bude si číst, nebude rušen žádnými pracovními záležitostmi,“ řekl Ovčáček.

O zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana se vedou diskuze už delší dobu. Podle oficiálních zpráv z Hradu trpí polyfunkční neuropatií a má nízký tlak. Kvůli svému zdraví už prý i omezil kouření.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat