jít naiDNES.cz

Prezident Zeman míří do nemocnice. Je to vážné? Musí cvičit, jíst a pít, říká zdroj z Hradu

Prezident Zeman míří do nemocnice. O co jde? | foto: Profimedia.cz

Prezident České republiky Miloš Zeman (75) stráví několik dní v nemocnici. Okamžitě se objevila panika. Mnozí se bojí toho, že hlavu státu trápí nějaký vážnější problém. Co ho ale ve skutečnosti čeká?

Ve střešovické nemocnici strávil prezident Miloš Zeman několik hodin už koncem září, kdy podstoupil komplexní vyšetření, které ukázalo, že je zdravý.

„Měl jsem tu čest na žádost pana prezidenta dneska provést jeho důkladnou zdravotní prohlídku. S potěšením můžu oznámit, že jsme nenalezli žádné chorobné stavy,“ řekl po vyšetření prezidenta Zemana ředitel nemocnice Miroslav Zavoral. Teď se prezident chystá do špitálu znovu a zůstane tam několik dní. Informoval o tom Deník N.

Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka by měl být prezident v nemocnici od čtvrtka do neděle.

„Pan prezident má naplánován rekondiční pobyt v Ústřední vojenské nemocnici, který bude zahájen ve čtvrtek odpoledne a nejdéle potrvá do této neděle,“ řekl Blesku hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Čekají ho dny plné chození, potřebuje cvičit

Podle zdroje redakce Expres.cz nejde o nic vážného. Prezident se spíše potřebuje zocelit před těžkými dny, které ho čekají.

„Potřebuje rehabilitaci a cvičení, aby lépe chodil. Musí hlavně jíst, pít a cvičit,“ sdělil nám dobře informovaný zdroj z Hradu.

„Nejde o nic akutního, spíše je to příprava, aby zvládl náročný 27. a 28. říjen. Budou to složité dva dny se spoustou chození,“ dodal zdroj.

Zdravotní stav Miloše Zemana je velkým tématem už delší dobu. Nedávno se český prezident objevil v katedrále svatého Víta na zádušní mši za Karla Gotta (†80) a nevypadal, že je fit.

Zeman nebyl zrovna ve formě.

Prezidenta Zemana smrt Karla Gotta velmi zasáhla.

Bylo vidět, že ho stále trápí bolesti nohou. Celou dobu se opíral o lavici a ve tváři měl chvílemi téměř až nepřítomný výraz.

Je ale možné, že celý obřad pouze hodně prožíval. V minulosti se nechal slyšet, že ho smrt slavného zpěváka velmi zasáhla.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat