Paroubek v boji o majetek: „Petra má nápady zlatokopky, chce 156 tisíc reparace“

Expremiér Jiří Paroubek má se svou manželkou Petrou pomyslné první kolo v ringu rozvodového stání. Příliš spokojený s tím, co se v jednací síni dozvěděl, nebyl. Došlo také na manželskou výměnu názorů, kterou musela dokonce soudkyně krotit.

Přestože je rozvodové řízení manželů Paroubkových v počáteční fázi, kdy se mají rodiče domluvit o formě péče a výši výživného na nezletilé dítě, už se schyluje k nepříjemným tahanicím o majetek.

A že se jedná o velmi choulostivou otázku, potvrdila přítomným novinářům exmanželka Jiřího Zuzana, která ho přišla podpořit. „Petra by chtěla dům v Chuchli a Jiří, aby bydlel trvalým bydlištěm na chatě, ale to by měl daleko,“ uvedla exmanželka jeden z údajných nároků Petry Paroubkové.

Tato slova víceméně potvrdil i bývalý ministerský předseda. „Tak to by asi chtěla, to je její sen, ale já o tom nějak zvlášť nemluvím. A ona vůbec ne. Ona nemluví ani o takových věcech, jako že po mně chce 156 tisíc reparace a také, abych se odstěhoval,“ svěřil Expresu.

Již od začátku bylo jasné, že v otázkách společného jmění manželů je o co hrát. Navíc sama Petra přiznala, že je na tom finančně neslavně, a tak jistě spoléhá na svůj díl z porozvodového vypořádání.

„Její právníci si představují, že si koupím její podíl toho řeckého domu a aby tam mohla jezdit. Prostě to jsou nápady zlatokopky. Tohle jsou výstřední a absurdní nápady, které já nehodlám akceptovat,“ říká Jiří Paroubek na konto požadavků manželky Petry.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:09 11. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  57
 • Trapas
  25
 • Super
  17
 • Cože
  15
 • Sladký
  15
 • Tvl
  15
Komentáře