jít naiDNES.cz

„Odškodné zaplatíme, ale jsme z chudé rodiny,“ říkají Nizozemci. Podle zdroje to není pravda

Soudní proces s bratry Arminem a Aräshem Nahviovými, kteří před rokem brutálně zbili číšníka Miroslava a nyní čelí žalobě z pokusu o vraždu, je mimořádně sledovaný v Česku i v Nizozemsku. Expresu se v souvislosti s ním ozval pracovník holandské justice, který má o obou bratrech několik informací. Prozradil nám například, že zřejmě není tak úplně pravda, že by byli jejich rodiče chudí, jak u soudu bratři naznačovali v souvislosti se zaplacením odškodného. Prý jde o normální rodinu a jejich táta měl dokonce v Haagu restauraci!

Městský soud v Praze začal projednávat případ bratrů Armina a Aräshe Nahviových, kteří loni v dubnu brutálně zbili číšníka Miroslava. Kromě toho, že jim hrozí až osmnáct let vězení, po nich také poškozený žádá dva miliony a 611 tisíc korun jako odškodné. Oba dva se zavázali, že požadovanou částku zaplatí.

Otázkou je jak, což zajímalo i soudce Tomáše Kubovce. Armin do zadržení pracoval jako fitness trenér a během jednání se vyjádřil v tom smyslu, že si mnoho peněz nenašetřil. Aräsh právě rozjížděl byznys v IT, o firmu ale přišel. Oba tvrdí, že jsou připraveni si na odškodné vydělat, protože na pomoc od rodičů se spolehnout nemůžou, ti jsou prý chudí a bratři jako jediní rodině dosud vydělávali peníze.

Expres je ale v kontaktu se zdrojem z Nizozemska, mužem jménem Anton (nepřeje si uvádět pravé jméno, pozn. red.), který pracuje ve strukturách tamní justice. Ten je s případem bratrů obeznámen, jeho neteř navíc vedle jejich rodičů bydlí. A podle něj o chudé lidi určitě nejde.

„Moje neteř je sousedkou otce obou bratrů, Saida Nahviho. Je to normální rodina, sice ne bohatá, ale normální. Otec v Haagu pracoval jako číšník, a dokonce tam měl restauraci. Dvakrát měsíčně cestuje do Prahy, musel za to už hodně zaplatit, podle mě nejméně deset tisíc korun každý měsíc. A také za právníky,“ popsal nizozemský zdroj, který nám dokonce zaslal fotografii domu Nahviových.

Podle zdroje Expres.cz není pravdou, že by rodina bratrů Nahviových byla chudá.

Toto je podle našeho zdroje dům, v němž rodiče bratrů Nahviových žijí.

Muž jménem Anton nejenže detailně zná právní poměry v Nizozemsku, ale dobře se orientuje i v Česku, protože má českou manželku. A podle něj bude v případě odsouzení obou bratrů důležité, v jaké zemi si trest odpykají. Nizozemský kriminál by prý zrovna tvrdou životní lekcí nebyl.

„Osmnáct let třeba na Pankráci (Pankrác je ovšem vazební věznicí a bratři by v ní zřejmě neskončili, pozn. red.) je v pořádku. Ale věznice v Nizozemsku jsou spíš jako hotely. Obávám se, že Armin a Aräsh si půjdou trest odsedět sem. Myslím, že v Nizozemsku by za mřížemi strávili zhruba šest let, spíš méně,“ myslí si náš zdroj.

Aräsh Nahvi odchází od soudu.

Aräsh Nahvi odchází od soudu.

Promluvil také o tom, že stejně jako velká spousta dalších Nizozemců cítil po celém incidentu stud.

„Bylo to poprvé v životě, kdy jsem se styděl za to, že mám holandský pas. Potkal jsem spoustu lidí, kteří z toho byli naštvaní. To platí i pro politiky. Celá událost není pro vztahy mezi Českou republikou a Nizozemskem dobrá, ten incident nedělá dobrý dojem. I premiér Mark Rutte řekl, že se stydí,“ popisuje Anton.

Sám má také teorii, co agresivní chování skupiny v čele s bratry Nahviovými podnítilo. Nešlo podle něj zdaleka jen o alkohol, ale také o působení anabolických steroidů, které jsou neblahým vlivem na organismus právě i zvýšenou agresivitou známé. A pravda je, že například Armin Nahvi patří jakožto fitness trenér k lidem, kteří mají k užívání anabolik blízko.

„Jejich agresi způsobil alkohol, drogy, ale i steroidy. Nejde o to, že by šlo o nějaké příznivce bojových sportů,“ myslí si Anton.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 27. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  54
 • Cože
  14
 • Super
  13
 • Tvl
  13
 • Haha
  11
 • Sladký
  9
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Neděle 20. října 2019, svátek má Vendelín
EXPRES

jít naiDNES.cz