jít naiDNES.cz

Omlouváme se a chceme ti vše zaplatit! Bratři se potkali s napadeným číšníkem

Dnes probíhá první stání obžalovaných bratrů Armina a Aräshe Nahviových, kteří čelí osmnáctiletému trestu odnětí svobody za pokus o vraždu číšníka Miroslava, jehož loni v dubnu zbili na zahrádce restaurace u obchodního domu Quadrio. Napadený číšník se dnes s oběma bratry setkal u soudu.

Oba bratři původem z Nizozemska Armin a Aräsh Nahviovi byli ve druhé části soudního líčení předvedeni k projekci záznamu rvačky, kterou měli dle obžaloby 21. dubna vyvolat poté, co je číšník Miroslav upozornil, že v podniku nemohou pít vlastní alkohol.

Oba po zhlédnutí záznamu vypověděli, že jsou šokováni intenzitou rvačky a že takto si ji nepamatují a litují celého činu. Arminovi právníci upozorňují na to, že na záznamu je vidět, že napadený číšník Miroslav padá hlavou na dlažbu a že to by mohlo způsobit jedno z jeho vážných zranění, nikoliv samotný útok Armina Nahviho, jak se vyšetřovatelé doposud domnívali. Záběry bude muset vyhodnotit znalec a stane se tak 30. dubna, kdy bude předvolán primář Hladík, soudní znalec.

K soudu se také dostavil David Mašek, jenž byl v klubu James Dean, jenž je nedaleko restaurace, kde skupina Nizozemců napadla číšníka Miroslava. Mašek požaduje odškodnění 20 tisíc korun za to, že šel před bar na cigaretu, kde zrovna byla i tato skupina Nizozemců. Jeden z nich sáhl jedné ženě ze skupiny na prsa a vznikla hádka. Armin Nahvi po Maškovi chtěl omluvu, Mašek se omluvit odmítl a dostal ránu.

„Tento muž v brýlích mě napadl, druhého obžalovaného jsem neviděl. Skončil jsem v Nemocnici Na Františku, měl jsem šest stehů na puse. Svou újmu si cením na dvacet tisíc korun,“ vypověděl Mašek.

Soud se dvěma Nizozemci, kteří v Praze zbili číšníka.

Armin Nahvi u soudu

Poté následoval výslech číšníka Miroslava, soudce Tomáš Kubovec nepovolil výpověď v oddělené místnosti, útočníci a napadený se tak vidí tváří v tvář.

„Ten den byla klasická směna, měl přestávku, s kolegou jsem kouřil. Viděl jsem sedmičlennou skupinu, jak přichází. Viděl jsem, jak kolega k nim přišel a dlouho s nimi komunikoval, což nebylo obvyklé, jinak hned usazujeme. Když jsem viděl pana provozního, věděl jsem, že je problém, a šel jsem se zeptat, co se děje. Bylo mi řečeno, že skupina má svůj alkohol. Už v tu chvíli jsem slyšel nadávky, došlo k hádce, ta se stupňovala, oni po nás začali plivat. Potom jeden z nich, muž v černém s batohem, kopl do stolu a spadl porcelán. V restauraci bylo několik hostů, maminky s dětmi, začala panika, pláč. My se snažili dostat skupinu z terasy pryč, kdyby se něco stalo, protože tam nejsou kamery, chtěli jsme je vytlačit. Hádali se, pořád po nás plivali a nadávali, já pak šel mezi hosty. Pak ale slyším hluk a vidím, jak nějací útočníci napadli kopy kolegu. Vlítl jsem tam a snažil se to uklidnit. Ale cítil jsem, že toho nechtěli nechat, byli v bojovém postavení. Cítil jsem, že to nebude v pořádku. Vyběhl jsem proti nim, to byl takový reflex. Pak už si pamatuju jen rány a omdlel jsem. Ještě si pamatuji, jak jsem byl na čtyřech, jakoby v deliriu. Dostal jsem dva kopance,“ popsal Mirek na svědecké lavici celé napadení.

Číšník Mirek (v šedém saku) u soudu

Číšník Mirek (v šedém saku) u soudu

Provozního Mareše, o němž je řeč, prý podle Miroslava kopali tři muži najednou a celou dobu čekali na nějakou záminku, aby mohli zaútočit. Miroslav dále popisuje, že na tom není fyzicky a psychicky dobře, na mozku má stále krevní stopy a pořád bere léky, navíc špatně spí. Dochází k psychiatrovi a trpí výpadky paměti. 

Na operaci byl naposledy v listopadu a stále nemá úplně v pořádku zrak. Od útočníků dostal omluvný dopis, ale nereagoval na něj, měl v té době jiné starosti.

Nyní když se všichni vidí u soudu, se mu bratři omlouvají znovu. „Psal jsem dopisy a snažil se s vámi spojit, chtěl bych se upřímně omluvit vám i vaší rodině, ani nevím, o čem jsem tehdy přemýšlel, nebyl čas,“ říká Aräsh a dodává, že Miroslavovi nabídl několik tisíc eur, co měl u sebe.

Soud se dvěma Nizozemci, kteří v Praze zbili číšníka.

Aräsh Nahvi přichází k soudu.

„Moji rodiče jsou chudí, takže nemohou pomoci,“ říká Aräsh, přičemž v první výpovědi v ranním slyšení tvrdil, že rodiče pomohou.

Pak si vzal slovo druhý bratr, Armin Nahvi: „Chtěl bych vám poděkovat za možnost potkat se s vámi z očí do očí. To, co se ten den stalo, bylo hrozné a stát se to nemělo, ale my dva jsme byli zapojeni do rvačky, kterou jsme nezačali. Zaslal jsem vám dopis s omluvou, ale chápu, že jste neodpověděl. Dnes bych se vám chtěl omluvit a jsem připraven zaplatit finanční náhradu, jakou budete požadovat, a pomoci vám i vaší rodině.“

Číšník Miroslav si omluvy vyslechl a poté se omluvil a z líčení odešel, odmítl dát rozhovory. Pro oba bratry je potvrzena vazba a soud bude pokračovat slyšením v úterý v 9 hodin ráno, kdy přijde vypovídat manažer restaurace Mareš a soudní znalci.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:50 13. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  53
 • Tvl
  23
 • Super
  22
 • Cože
  18
 • Trapas
  18
 • Sladký
  15
Komentáře