jít naiDNES.cz

Spolubydlící utýraného Marka (†3) nezachránil, ale obžalován není. „Měl jsem to říct,“ přiznal

Byl s nimi v jednom bytě, ale nic o týrání Marka neřekl. Lidé si přejí trest pro spolubydlícího tyranů z Loun. | foto: Facebook

Když tříletý Marek po několik měsíců nepředstavitelně trpěl, domácnost nesdílel pouze s tyranským otčímem Josefem Kučou a lhostejnou matkou Simonou. V bytě s nimi totiž v tu dobu byl ještě spolubydlící, muž známý pod přezdívkou Holdy. Ten v době, kdy Kuča o malého chlapce lámal vařečky a posazoval ho na rozžhavený sporák, sdílel na Facebook příspěvky většinou spojené s marihuanou. Obžalován z toho, že týrání chlapce nezabránil, není, to se ale lidem vůbec nelíbí. A vyhrožují mu dokonce smrtí!

„Jsem ignorant a nestydím se za to,“ píše o sobě mladík s přezdívkou Holdy na Facebooku. Jeho povaha se bohužel nejspíš plně promítla do hororového případu z Loun. Žil totiž v domácnosti, kde obžalovaný Josef Kuča po několik měsíců týral a nakonec v únoru i zabil syna svojí přítelkyně Simony, tříletého Marka.

Podle výpovědí sousedů i známých z dětského hřiště bylo delší dobu znát, že s chlapcem nebylo něco v pořádku. Pakliže to tušili oni, nechce se věřit tomu, že by o zvlášť brutálním týrání nevěděl člověk, který byl přímo na místě činu.

Pokud to věděl, svědomí ho ale zřejmě příliš netrápilo. V období, kdy už tříletý Marek zažíval nepředstavitelné peklo, sdílel Holdy na Facebooku především citáty či fotografie spojené s marihuanou. Jejím užíváním se na sociální síti celkově chlubí rád.

Byl s nimi v jednom bytě, ale nic o týrání Marka neřekl. Lidé si přejí trest...

Holdy se na Facebooku chlubí konzumací lehkých drog. V domácnosti, kde byl zabit tříletý Marek, ale prý byly i drogy tvrdé.

Z toho, že chlapcově týrání a smrti nezabránil, každopádně spolubydlící obviněn nebyl. U soudu s Josefem Kučou tak figuruje pouze jako svědek. To se ale spoustě lidí vůbec nelíbí a dávají mu to ostře najevo.

„Svědomí tě bude pronásledovat do konce života, před tím neutečeš ty ani tvoji podaření kamarádi. Shnijte v pekle!“ stojí v jednom z mnoha komentářů pod příspěvky, které Holdy na Facebook dává. 

„Jsi hnusná zrůda. Chcípneš bolestí a sám. A ta feťačka Simona taky. Oba dva patříte do kriminálu. Trosky, nemáte šanci na normální život. Jste krysy a krysy žijí ve sklepě,“ píše se v dalším ostrém komentáři.

Spousta lidí pak mladému muži pod fotky posílá obrázky rakví, šibenic nebo hrobů.

My jsme ho kontaktovali také, a to s dotazem, zda cítí vinu a zda by chtěl lidem, kteří mu vyhrožují smrtí, něco vzkázat. Odpovědi jsme se ale nedočkali.

Začal soud s Josefem Kučou, který je obžalovaný z utýrání tříletého Marečka.

Soud s Josefem Kučou, který je obžalovaný z utýrání tříletého Marečka.

Pravda každopádně je, že muž jen krátce poté, co Marek zemřel, v podstatě přiznal, že o jeho týrání věděl. Ačkoliv si pak důmyslně promazal všechny příspěvky z osudného období, Expres má k dispozici ofocený jeden z jeho statusů.

„Vím, že jsem měl otevřít hubu!“ píše v něm Holdy.

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat