jít naiDNES.cz

Ranou Markovi přetrhl míchu, četla soudní znalkyně. Tyran Kuča jen znuděně zíval

Velmi emotivně zatím probíhá soud s Josefem Kučou, který za přihlížení přítelkyně Simony brutálně utýral jejího tříletého syna Marka. Přísedící soudního senátu například při čtení jedné z výpovědí odmítla číst dál a následně si musela oči otírat kapesníkem. Zato samotného tyrana nechává celá záležitost zcela chladným. Ačkoliv se u včerejšího stání probíraly například příčiny smrti malého chlapce, on působil naprosto znuděně, a dokonce několikrát zíval!

Zástupy matek v roli diváků, přísedící v slzách... Probíhající soud s lounským tyranem Josefem Kučou budí emoce a sleduje ho celá země. Lidé si přejí ten nejtvrdší trest jak pro vraha tříletého Marka, tak i pro jeho matku, která několikaměsíčnímu týrání jen přihlížela.

Předmětem včerejšího jednání byly především poslední dny chlapcova života, kdy už ani nedokázal reagovat či plakat a jen tiše snášel zuřivé bití od svého otčíma. Probírala se také zranění, která ke smrti vedla. Poslední facka od Kuči byla podle soudní znalkyně natolik silná, že chlapci doslova přetrhala míchu.

Když pak přísedící senátu četla výpověď matky Simony na policii, situaci neunesla a nakonec si musela otírat slzy z očí.

„Paní ze senátu, která seděla hned vedle soudkyně, četla její výslech. Pak odmítla pokračovat. Řekla, že dál už to číst nebude. I jí to dalo zabrat, brečela. Musela to za ni dočíst soudkyně,“ popsala žena, která se soudu zúčastnila.

Na první pohled spokojená rodinka, ve skutečnosti Josef K. tříletého chlapečka...

Na Facebooku působili jako spokojená rodina.

Koho ovšem přesný popis toho, jak moc dítě trpělo, nechal ledově chladným, to byl samotný vrah. Josef Kuča během soudu působil, jako by právě absolvoval nesmírně nezáživnou školní hodinu. Přímo mrazivě působí záběry televize Prima, na nichž tyran znuděně zívá.

Tyran Josef Kuča u soudu jen znuděně zíval.

Tyran Josef Kuča u soudu jen znuděně zíval.

„Ke konci pak zíval pořád. Tím projevem dával najevo, jak je mu to celé jedno. Vypadal, jako by se ho to vůbec netýkalo,“ popsaly další svědkyně.

Na obžalovaného kvůli tomu v jednu chvíli vyjela i samotná soudkyně.

„Pane Kučo, je to nuda, že se takhle tváříte? Já chápu, že se vám chce zívat, nicméně se trochu ovládejte, ano? Jste u soudu,“ řekla.

Zarážející pak je i projev Marečkovy matky Simony. Ta v předchozích dnech přestala reagovat na výzvy soudu, k tomu středečnímu ji proto musela předvést policejní eskorta. Soudkyně z ní ale příliš mnoho nedostala. 

Matka utýraného chlapce působila, jako by otázkám nerozuměla, dlouho přemýšlela nad odpovědí, nakonec ale většinou řekla, že si nic nepamatuje.

„Vy jste utrpěla nějakou ztrátu paměti, berete snad nějaké léky, antidepresiva, co by vám vymazaly myšlenky? Nebo se snažíte účelově na to zapomenout?“ vyjela na ni v jednu chvíli soudkyně.

Mladá žena zatím v soudním procesu figuruje pouze jako svědkyně. Její vlastní soud, kde bude čelit obvinění z neposkytnutí pomoci a ohrožování výchovy dítěte, začne zřejmě až poté, co padne rozsudek v případě vraha Kuči.

Hrozí jí až pětileté vězení.

Fotogalerie

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Vémoly je mi líto. Bez něj bychom O2 arenu nevyprodali, říká šéf Oktagonu

Karlos Vémola a Attila Végh. První jmenovaný po dvou minutách padá v Oktagonu k zemi a píše tím další část příběhu,...

Komentáře