Úterý 11. srpna 2020, svátek má Zuzana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Týraný Marek umíral přes dva dny. Nedokázal už reagovat, tak ho zbili ještě víc

  Dalším soudním jednáním dnes pokračoval sledovaný proces s lounskými tyrany Josefem Kučou a Simonou T. První jmenovaný je obviněn z toho, že tříletého syna svojí přítelkyně Marka ubil k smrti, matka pak zase z toho, že chlapci nepomohla. Jak vychází najevo, jeho utrpení nebralo konce. Marek už dva dny nebyl schopen vůbec reagovat, to ale brutálního tyrana Kuču vyprovokovalo ještě víc, dal ho na několik minut pod ledovou sprchu a několikrát ho udeřil.

  Několik týdnů musel tříletý Marek trpět brutální týrání otčíma Josefa Kuči, jemuž měla přihlížet i jeho vlastní matka Simona. Vysvobozením z noční můry, ve které ho muž zuřivě bil, kousal, pálil ho cigaretou, trhal mu vlasy nebo ho posazoval na rozžhavený sporák, byla malému chlapci až smrt.

  Poslední dny jeho života byly vůbec nejhorší. Marek měl zejména na hyždích rány a popáleniny, které už se ani nedokázaly hojit. Nemohl kvůli nim chodit, měl oteklé nohy, a bolest, kterou cítil, musela být přímo nesnesitelná.

  Nejméně dva dny před smrtí už byl chlapeček zmlácený natolik, že ani nedokázal reagovat, byl apatický. Jenže to brutálního tyrana Josefa Kuču nikoliv odradilo, ale naopak ještě víc rozzuřilo.

  Mareček s matkou Simonou.

  Mareček s matkou Simonou

  „Byl hrozně fackovaný. Tak, že když dostal facku, hlavička se mu celá otočila a on si ji musel vždy rukou otočit zpět. Byl přitom úplně zticha, vůbec nebrečel, jen na ně koukal. To prý Kuču naštvalo a strčil ho pod ledovou sprchu,“ přetlumočila Expresu žena, která se jako spousta dalších bojovnic za spravedlnost pro Marka šla na soud podívat, výpověď matky Simony.

  Začal soud s Josefem Kučou, který je obžalovaný z utýrání tříletého Marečka.

  Josef Kuča klečí před soudem.

  Podle soudkyně pak ve sprše Kuča chlapce dál mlátil tak, až se hlavou bouchal o zeď. Když vztek vraha přešel, spolu se Simonou Marka uložili do postele a podle výpovědi se šli bavit do vedlejšího pokoje a následně spát.

  Druhý den pak chlapce našli mrtvého.

  Okamžitě volejte kriminálku!

  Jak u soudu vyšlo najevo v uplynulých dnech, tyrani měli po nálezu těla zavolat záchranku. Ačkoliv chlapec dávno nejevil známky života, sehráli divadlo, že bojují o jeho život. Když pak na místo záchranáři dorazili, nález chlapcova tělíčka je přímo šokoval.

  „U soudu byl přehrán záznam hovoru Simony se záchrannou službou. Hráli komedii, že podle instrukcí oživují dítě, o kterém věděli, že je mrtvé. V nahrávce je slyšet i to, jak záchranář po vkročení do bytu okamžitě hlásí dispečinku: Volejte kriminálku,“ popsala další žena, která se soudu zúčastnila.

  Na první pohled spokojená rodinka, ve skutečnosti Josef K. tříletého chlapečka...

  Na Facebooku se tvářili jako spokojená rodinka...

  Soudkyně ostatně přečetla i mrazivé svědectví právě jednoho ze zasahujících záchranářů.

  „Chlapeček ležel na stole v pravém rohu pokoje a jevil jasné známky smrti. Jak ve vlasech, tak na tváři měl odbarvující se modřiny od fialové až do modra. Překvapilo mě, že byl nahý, protože byt byl studený, připadalo mi, že tam byla zima,“ řekl.

  Tomu, že záchranáři na první pohled poznali násilnou smrt, se ani není proč divit. Kuča měl Marka zuřivě bít po celém těle včetně obličeje. Zlomil o něj hned několik vařeček, jednu z nich ostatně v minulých dnech musel na pokyn soudkyně identifikovat.

  U fotek z pitvy brečela

  Soud aktuálně předně řeší obvinění Josefa Kuči, kterému za utýrání chlapce hrozí i výjimečný trest. Ten už od února sedí ve vazbě a před soudem se, pokud není vyzván, příliš neprojevuje.

  „Kuča povětšinou mlčí. Dnes se vlastně jen ohradil vůči výpovědi Simony o jeho pohybu den před Marečkovou smrtí. Že to tak, jak ona tvrdila, nebylo,“ popsala Expresu účastnice soudu.

  Začal soud s Josefem Kučou, který je obžalovaný z utýrání tříletého Marečka.

  Josef Kuča u soudu

  To okolo Simony, která ve věci svého teď již bývalého přítele zatím pouze svědčí a na vlastní soud čeká, je poněkud větší rozruch. Během jednoho z stání se totiž o přestávce vypařila a na další předvolání nereagovala. Dnes se ale u soudu opět objevila.

  „Byla na místě, přivezla ji eskorta. Soudkyně jí ale měla plné zuby, protože vůbec neodpovídala. Také jí řekla, že jestli nebude chodit k soudu, nechá ji zavřít do vazby,“ popsala nám žena.

  Začal soud s Josefem Kučou, který je obžalovaný z utýrání tříletého Marečka.

  Marečkova matka Simona u soudu

  „Tvrdila, že se Marečka zastávala a že ho s Kučou nenechávala samotného. Přitom je to jedna lež za druhou. Chodila sama do krámu, na úřady a tak dále,“ dodala.

  Když prý soudkyně ukázala Simoně fotky z pitvy jejího syna, mladá matka se rozbrečela. Na ženu, s níž Expres mluvil, ovšem jinak působila, jako by chtěla co nejvíce přilepšit tyranovi, který jeho smrt způsobil.

  „Simona začala brečet, když jí soudkyně ukázala fotky Marečka z pitvy. (...) Jinak mi přijde, že pořád bránila Kuču. V jednom případě například mluvila o tom, že dal Marečkovi jen jednu facku. Přitom podle březnové výpovědi jich mělo být deset,“ řekla.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 15:47 čtvrtek 19. prosince 2019. Anketa je uzavřena.

  • Tvl
   376
  • Cože
   43
  • Trapas
   37
  • Super
   31
  • Haha
   31
  • Sladký
   29

  Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

  Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

  Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

  Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

  Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

  Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 11. srpna 2020, svátek má Zuzana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz