jít naiDNES.cz

Vyžíval se v pálení malého Marka? Tyran ho měl posazovat na rozpálený sporák

Tyran Josef Kuča se měl přímo vyžívat v pálení malého Marka. | foto: iDNES.cz, koláž Expresu

Soud s tyranem sotva tříletého Marka z Loun začal a na povrch vyplouvají další otřesné detaily. Jako by nestačilo, že Josef Kuča syna své tehdejší přítelkyně surově mlátil do krve, típal o něj cigarety nebo ho kousal. Podle soudní spisu došlo i na pálení žehličkou či posazování nebohého chlapce na rozpálený sporák.

Chtěl ho prý jen převychovat, protože zlobil a neposlouchal. Právě tak se lounský tyran Josef Kuča hájil před včerejším soudem, který bude otřesný případ smrti teprve tříletého chlapečka projednávat. Soudní spis ale hovoří úplně jinak.

Podle důkazů totiž jednadvacetiletý muž skutečně syna svojí tehdejší přítelkyně brutálně týral. Jak se zdá, prokázány budou zřejmě všechny mučící praktiky, o kterých se dosud v souvislosti s případem spekulovalo.

Otčím měl bezbranného chlapce surově bít, a to jak rukou, tak i vařečkou, kterou o něj dokonce zlomil, jak sám přiznal. Jednou prý malého Marka zmlátil tak, až z něj začala stříkat krev. 

Muž měl také chlapce kousat po celém těle, pálit ho cigaretami, vytrhávat mu vlasy, stavět ho pod ledovou sprchu a spoustu dalšího.

Mluví se i o tom, že mu měl do stehna nožem vyrýt srdce.

Začal soud s Josefem Kučou, který je obžalovaný z utýrání tříletého Marečka.

Josef Kuča si před soudem dokonce klekl.

U soudu ovšem vyšly najevo i další mučicí metody, které měl Josef Kuča na Markovi za přítomnosti jeho matky praktikovat.

Zdá se, že si liboval zejména v pálení jeho těla.

Podle televize Prima se totiž ve spisu píše také o tom, že jej po těle pálil rozžhavenou žehličkou. A také Marka posazoval na rozpálený sporák, čímž mu musel způsobit naprosto nepředstavitelnou bolest.

„Způsobená poranění byla velmi bolestivá, spojená s útrapami, které se v případě opakované traumatizace již poraněných míst, zejména popálenin na hýždích, ještě stupňovaly,“ řekl u soudu státní zástupce Vladimír Jan.

Josefu Kučovi nyní hrozí až výjimečný trest, obžalobu už si ale vyslechla i matka Simona, a to z přečinů ohrožování výchovy dítěte a neposkytnutí pomoci.

Fotogalerie

Komentáře