jít naiDNES.cz

Matce malého Marka (†3) hrozí 5 let, lidé to kritizují. O syna nechala lámat vařečky a pálit ho

Přítele nechala, aby ubil a utýral jejího vlastního syna, a teď za to bude Simona T. čelit obžalobě. Jenže potenciální trest se zdá být poněkud směšný. Matka sotva tříletého Marka, jemuž nepomohla ani ve chvíli, kdy jej měl Josef Kuča posazovat na sporák či do krve mlátit vařečkou, může vyfasovat maximálně pět let. Zatímco Kuča u soudu tiše sedí s hlavou skloněnou, Simona přestala reagovat na výzvy a zřejmě ji bude muset předvést policie.

Proces s lounským vrahem Josefem Kučou je v plném proudu, za brutální utýrání tříletého Marka mu hrozí až výjimečný trest. Jenže minimálně stejnou míru pozornosti upírají lidé, kteří na chlapcovu památku vytvořili iniciativu proti týrání dětí a sdružují se v několika facebookových skupinách, na matku Simonu T.

Mladá žena totiž podle všech informací tomu, jak Kuča jejího syna mlátí do krve, kouše ho, típá o něj cigarety, a dokonce ho zřejmě i posazuje na rozžhavený sporák, jen nečinně přihlížela.

„Ze začátku, když mu dal rukou přes zadek, tak jsem s tím souhlasila, protože malý fakt neposlouchal. Pak, jak to bylo tvrdší, tak se mi to přestalo líbit,“ uvedla Simona počátkem srpna u soudu.

Zasáhnout se ale nerozhodla.

Začal soud s Josefem Kučou, který je obžalovaný z utýrání tříletého Marečka.

Markova matka Simona u soudu

K radosti všech, kteří případ sledují, Simona nejspíš trestu neunikne. Už byla obžalována z neposkytnutí pomoci a ohrožování výchovy dítěte. Horší to je s potenciálním trestem. 

Matce totiž za mřížemi hrozí maximálně pět let. A ti, kteří si spočítali, že i v případě maximální sazby stráví v kriminále zřejmě jen zhruba dva a půl roku, to silně kritizují.

„Víc člověk dostane za krádež oplatky. Je to vážně málo,“ píše jedna z desítek, možná i stovek přispěvatelek jedné z Marečkových skupin na Facebooku. 

„To je výsměch tomu nebohému dítěti přímo do tváře. Co to tady máme za zákony?“ píše další.

„Pět let je tak málo. Ten malý měl život před sebou a ona jde maximálně na pět let. Hnus,“ stojí v jiném komentáři.

Kuča kouká do země, Simona se ztratila

Matky, které se rozhodly za Markovu spravedlnost bojovat, se dokonce několika jednání s tyranem Kučou zúčastnily. Podle jejich slov u soudu vrah, kterému hrozí až výjimečný trest, pouze tiše sedí a neodvažuje se podívat okolo.

Začal soud s Josefem Kučou, který je obžalovaný z utýrání tříletého Marečka.

Josefu Kučovi hrozí výjimečný trest.

„Jen tam seděl a koukal do země. Ani se na nás nepodíval,“ popisuje například jedna z nich.

To matka Simona, která je alespoň prozatím na svobodě, k soudu úplně přestala chodit. Během jednoho z prvních jednání na začátku srpna se po ní během přestávky slehla zem a k pokračování se nedostavila. 

Od té doby na výzvy soudu nereaguje a ke středečnímu jednání ji nejspíš bude muset předvést policie.

Fotogalerie

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Vémoly je mi líto. Bez něj bychom O2 arenu nevyprodali, říká šéf Oktagonu

Karlos Vémola a Attila Végh. První jmenovaný po dvou minutách padá v Oktagonu k zemi a píše tím další část příběhu,...

Komentáře