Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Můžu vám připadat drzá a tlustá, ale kolaborantka nejsem! Jirásková o Etzlerovi i Bartkovském

  Kvůli označení za kolaborantku a prokremelskou svoloč podala influencerka Jordanka Jirásková žalobu na někdejšího novináře Tomáše Etzlera. | foto: Expres.cz

  Včerejší soud, kde se řešila žaloba influencerky Jordanky Jiráskové proti novináři Tomáši Etzlerovi kvůli jeho urážlivým výrokům, pokračoval třaskavou diskuzí na sítích. Soudnímu přelíčení totiž předcházel konflikt mezi Jiráskovou a novinářem Bartkovským, který působí v Reflexu. Během neshody Jirásková vlepila Bartkovskému facku, což on okomentoval, že „ránu nemá, ale ruce jí voní kafrem“.

  Etzler byl nakonec soudem odsouzen k omluvě za své výroky, když označil Jiráskovou za „ruskou kolaborantku“ a „prokremelskou svoloč“. To však není vše, protože Etzler nemusí platit odškodné, které původně Jirásková požadovala, ve výši 20 tisíc korun.

  Ovšem kauza nebyla jen o výroku, ale i o následné konfrontaci na ulici. Glosátor Reflexu Martin Bartkovský se s Jordankou Jiráskovou potkal před budovou soudu a po slovní rozepři dostal od ní pohlavek! Tento incident Bartkovský okomentoval sarkasticky, což vyvolalo následnou reakci na sítích.

  „Poslouchal jsem podcast a hleděl si svého, když v tu chvíli vidím, že ke mně někdo jde. Byla to paní Jirásková s mobilem v ruce. Pak se mě ptala, koho jsem se zeptal, že můžu reportovat. Řekl jsem, že jednání je veřejné. A bum,“ napsal na Twitter.

  Glosátor Reflexu Bartkovský

  Jirásková pro Expres.cz uvedla, že ji novinář dlouhodobě stalkuje a snaží se na ní zviditelnit. Je toho názoru, že Bartkovského tweety na sociálních sítích jsou na straně Tomáše Etzlera a používá je k jejímu znevýhodnění.

  Etzler označil Jiráskovou loni v říjnu na Twitteru za kolaborantku a prokremelskou svoloč. To bylo podle jeho právního zástupce Artura Ostrého vyprovokované twitterovou reakcí Jiráskové na status české armády, která gratulovala k útoku na Kerčský most. Tento čin Jirásková označila za teroristický.

  Etzler označil Jiráskovou loni v říjnu na Twitteru za kolaborantku a prokremelskou svoloč.

  Jirásková tvrdí, že kvůli Etzlerovým nenávistným výrokům je terčem posměšků a urážek od uživatelů sociálních sítí. Pro redakci Expresu poslala zprávu z Instagramu, kde ji uživatel Martin Pilz vulgárně napadl.

  „Ty ošklivá k*ndo, ty jsi proruská k*nda. Ošklivá jako p*del. Udělala bys líp, kdyby sis to hodila. Ty Shrecku,“ napsal jí v několika zprávách. Zpráva dorazila v době, kdy se konal soud. Podobných zpráv ale podle svých slov dostává více.

  Jirásková druhý den napsala na svém účtu důvody své žaloby proti Etzlerovi, ve kterých se obhajovala: „Můžu vám připadat drzá, ošklivá, nafoukaná, tlustá, hloupá, nevzdělaná a já nevím, co ještě, a vaším právem je mi to napsat, pokud se pohybuji ve veřejném prostoru. Já to můžu a nemusím snést, můžu a nemusím to číst. To všechno je svoboda slova.“

  Nicméně zdůraznila rozdíl mezi obecnými urážkami a konkrétními obviněními: „Když mi napíšete třeba ‚máš hnusný cecky‘, ‚fotíš si tlustou prdel v plavkách, fuj‘, ‚jsi hloupá pí*a‘ atd., je to něco úplně jiného, než když o vás někdo jmenovitě a konkrétně napíše, že jste kolaborant a podporovatel agresora.“

  Jordanka Jirásková se u soudu střetla s Tomášem Etzlerem. Žaluje ho za to, že ji označil jako „prokremelskou svoloč“.

  Důvodem žaloby, který Jirásková zveřejnila na svém účtu, je fakt, že se pohybuje ve veřejném prostoru, kde má právo nesouhlasit s názory na svou osobu, ale nemá povinnost snášet křivá obvinění o podpoře Ruska, agresi a sympatizování se zabíjením lidí. Etzler a pan advokát Ostrý opakovaně podle jejích slov lhali a vymýšleli nesmysly, což vyvolalo její hlasité výdechy během soudního líčení.

  Přestože soud Etzlera odsoudil k veřejné omluvě za své výroky, ustanovení ohledně finančního odškodnění bylo nakonec zamítnuto. Případný finanční trest by podle soudu představoval omezující faktor svobody projevu, což se neshoduje s principy svobody slova. Tímto rozhodnutím soud zdůraznil, že svoboda projevu je základním kamenem demokratické společnosti, avšak současně nese odpovědnost za řádné a respektující vyjadřování.

  Závěrem Jirásková apelovala na lepší porozumění mezi svobodou slova a respektem k osobním hranicím. Argumentovala, že vulgární komentáře na její adresu jsou jednou věcí, avšak konkrétní a cílená obvinění z kolaborace a podpory agresora jsou zcela jinou rovinou, která překračuje hranice svobody projevu.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

  Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

  Klobásy a temná ezoterika. Jak jsem si zajel s KSČM do Polska za nákupy

  Premium Ještě že jsem dorazil s předstihem. Autobus z temného náměstí v Lysé nad Labem vyráží o dvě minuty dříve, než bylo...

  Nová princezna. Herečka Sára Korbelová o vánoční pohádce i intimních scénách

  Premium Je jí jednadvacet, ale už má za sebou slušnou řádku rolí. A zajímavých, od těhotné studentky po slečnu trpící úzkostmi....

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz