jít naiDNES.cz

Šárka Sedláková ze sitcomu Premiér: Něco nám říká, že ji Český lev nemine

Reportérka Šárka Sedláková má nový džob, je z ní herečka! | foto: TV Barrandov

Josef Šebánek známý jako děda z trilogie o rodině Homolkových nebo Milada Ježková jako otravná seniorka „Máte sklep? A mohla bych ho vidět?“ z komedie Kulový blesk. Legendární neherci, kteří se proslavili až ve zralém věku. Zařadí se k nim i Šárka Sedláková, dáma, která si střihla všechny ženské role v sitcomu Premiér?

Vyplatilo se počkat.

Donedávna byla Šárka Sedláková jednou z řady. Pro televizi Barrandov natáčela celkem obyčejné reportáže, v nichž se soustředila zejména na jímavé psí osudy. Nenadchly ani neurazily. Pak se něco zlomilo.

Do té doby neznámá televizní hvězdička se rozzářila jako elektrárna. Stalo se tak v sitcomu Premiér, s nímž se vytasil mediální magnát Jaromír Soukup. Televizní brouk Pytlík ho napsal, režíroval, obsáhl snad i pozice kostyméra, maskéra, architekta i svačináře.

Jediné, co přenechal jiným, jsou ženské role. Ty všechny obsáhla Sedláková, která hozenou rukavici sebrala a nosí ji s velkou pompou a grácií. Typově se řadí někam mezi Sophii Lorenovou a Jiřinu Švorcovou, čímž je pro filmové a televizní tvůrce velmi atraktivní a další nabídky ji v budoucnu jistě neminou. Klidně bychom si tipli, že Aňa Geislerová má utrum! 

Sedláková, která na svou příležitost vyniknout před kamerou čekala drahně let, se v sitcomu opravdu vyřídila. Střídá tu kostýmy, paruky, role a na první pohled je vidět, že se v „sourolí“ našla. Herecké umění sice na Cenu Thálie zatím ještě není, na paní Šárce je ale vidět, že se rychle učí a pro úspěch udělá maximum.

Těžko říct, co musela udělat na Barrandově, aby tuto roli dostala, každopádně je skvělé, že už není divákům utajena a její um může naplno vyniknout. 

Profesní životopis debutující herečky není příliš obsáhlý. Podle webu i-divadlo.cz jsou u ní uvedeny pouze dvě aktuální divadelní inscenace, a to Klapzubova jedenáctka v divadle Minor a Vojta a strašidla v divadle Elf, v němž však pravděpodobně nehraje, je uvedena jako jedna z tvůrců. Na starosti měla podle všeho výpravu.

Kromě toho se v minulosti angažovala také ve workshopech pro děti, které byly zaměřené na výrobu loutek.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře