Pondělí 6. července 2020, Den upálení mistra Jana Husa
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Greta přišla seřvat svoje lokaje, pardon europoslance, ve válenkách, teplácích a mikině

  Kvůli epidemii koronaviru přijal Evropský parlament speciální opatření a do jeho sídla nesmí vstoupit nikdo jiný než poslanci a jejich asistenti. Jeden člověk ovšem výjimku dostal. Greta Thunbergová přišla europoslancům za souhlasného přikyvování zelených politiků vynadat, že pro odvrácení klimatické krize nedělají dost. V outfitu, který by si na půdu europarlamentu nedovolil vzít ani školák na exkurzi.

  V 17 letech se ona sama i její pochlebovači chovají, jako by byla prohlášena za svatou. Včera jsme vás informovali o tom, jak si Greta Thunbergová nechala v Bristolu vypravit policejní eskortu s elektromobilem, aby pak zdevastovala zeleň před historickou univerzitou.

  Pár dní nato už Gretě podlézali europoslanci přímo na půdě bruselského parlamentu. A to i přesto, že byl na další tři týdny kvůli koronaviru uzavřen veřejnosti. 

  Vstoupit mohou pouze poslanci a jejich asistenti, všichni ostatní mají smůlu. Jen Greta dostala výjimku.

  Ujala se jí sama předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, která ji vedla jako svátost. Pak si švédská aktivistka stoupla k pultíku a z obou stran ji obklopovali její zelení lokajové.

  „Na snímku má po pravici předsedu výboru Pascala Canfina a po levici šéfa Zelených Base Eickhouta. Dva pilíře zdejší zelené hysterie. Vítají ji nadšeně slovy, že tady je mezi spojenci. Není ani v Americe, kde vládne zloduch Trump, ani v Austrálii, kde je premiér skeptikem. Pak už si bere mikrofon Greta. Jak je už jejím zvykem, všem vynadá,“ popsal dění v parlamentu europoslanec Alexander Vondra.

  Greta pak přednesla proslov totožný s tím, co říká při každé příležitosti, a vzhledem k tomu, že to je již poněkolikáté ten stejný projev, zřejmě to bude tím, že na jiný nemá nejen znalosti a odbornosti, ale ani argumenty.

  Nezapomněla samozřejmě opět dodat, že boji za klima obětovala svoje dětství a vzdělání. Ve skutečnosti Greta navštěvovala speciální školu, kam pravidelně docházet vůbec nemusela. Takže o nějakém obětování školního času nemůže být řeč.

  Útočila na europoslance, že nedělají dost v boji proti klimatickým změnám. Nedávno přijaté právní předpisy, které mají za cíl do budoucna postupně snižovat emise, oznámila za kapitulaci.

  Greta Thunbergová v Evropském parlamentu

  Greta Thunbergová v Evropském parlamentu

  Změna je prý potřeba hned a ona nevidí, že by si politici uvědomovali, jak je situace naléhavá.

  Pohrdám vámi!

  Na pováženou je také to, jakým stylem zsinalá Greta Thunbergová na půdu europarlamentu, který kvůli ní dělal výjimku v přijatých opatřeních, nakráčela.

  Greta přišla oblečená jako trhan. Ve špinavých válenkách, zřejmě teplácích a ležérně rozepnuté teplákové mikině by si nedovolil na půdu Evropského parlamentu přijít ani žák základní školy v rámci exkurze.

  Greta Thunbergová v Evropském parlamentu

  Greta Thunbergová v Evropském parlamentu

  Je jí 17 let, tedy už je téměř dospělá, navíc jde o veřejně známou osobnost, a to z vlastní iniciativy. Na podobných místech by tedy určitě mohla a měla dbát na dodržování dress codu či alespoň nějaké přijatelné úrovně.

  Že by snad Greta dávala politikům najevo, jak moc jimi pohrdá, že se kvůli nim, když oni tam nosí z úcty k ostatním saka a kravaty a kostýmky, nedokáže ani slušně obléct?

  Fotogalerie

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

  Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 6. července 2020, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz