Čtvrtek 2. dubna 2020, svátek má Erika
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Greta přišla seřvat svoje lokaje, pardon europoslance, ve válenkách, teplácích a mikině

  Kvůli epidemii koronaviru přijal Evropský parlament speciální opatření a do jeho sídla nesmí vstoupit nikdo jiný než poslanci a jejich asistenti. Jeden člověk ovšem výjimku dostal. Greta Thunbergová přišla europoslancům za souhlasného přikyvování zelených politiků vynadat, že pro odvrácení klimatické krize nedělají dost. V outfitu, který by si na půdu europarlamentu nedovolil vzít ani školák na exkurzi.

  V 17 letech se ona sama i její pochlebovači chovají, jako by byla prohlášena za svatou. Včera jsme vás informovali o tom, jak si Greta Thunbergová nechala v Bristolu vypravit policejní eskortu s elektromobilem, aby pak zdevastovala zeleň před historickou univerzitou.

  Pár dní nato už Gretě podlézali europoslanci přímo na půdě bruselského parlamentu. A to i přesto, že byl na další tři týdny kvůli koronaviru uzavřen veřejnosti. 

  Vstoupit mohou pouze poslanci a jejich asistenti, všichni ostatní mají smůlu. Jen Greta dostala výjimku.

  Ujala se jí sama předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, která ji vedla jako svátost. Pak si švédská aktivistka stoupla k pultíku a z obou stran ji obklopovali její zelení lokajové.

  04.března 2020 v 14:45, příspěvek archivován: 05.března 2020 v 12:44

  Pravidla Grety v Evropském parlamentu. EP včera vyhlásil karanténu. Kvůli koronaviru. Do budovy smí jen poslanci a jejich asistenti. Nikdo jiný zvenčí. Od teď minimálně tři další týdny. Musel jsem kvůli tomu odložit návštěvu Dany Drábové a Jaroslava Míla a s ní spojenou akci, která měla demonstrovat, jak je jádro důležité pro dekarbonizaci energetiky.
  Ale předseda EP udělal jednu výjimku. Pozval Grétu do našeho výboru pro životní prostředí. Na ni se zákaz nevztahuje. Nasadili... ji svatozář, je pro ně z jiného světa...
  Gréta dnes ve výboru ENVI vystoupila. Na snímku má po pravici předsedu výboru Pascala Canfina a po levici šéfa Zelených Base Eickhouta. Dva pilíře zdejší zelené hysterie. Vítají ji nadšeně slovy, že tady je mezi spojenci. Není ani v Americe, kde vládne zloduch Trump, ani v Austrálii, kde je premiér skeptikem. Pak už si bere mikrofon Greta. Jak je už jejím zvykem, všem vynadá. JÁ se vzdávám svého vzdělání, VY neděláte nic. Řekli jste, že se EU postaví do čela, a přitom jste NIC neudělali. Jen PŘEDSTÍRÁTE (to slovo zopakovala 3x). Vyhlásili jste nouzi, tak se podle toho chovejte...
  Co následovalo? Potlesk ve stoje! Těch poslanců, kterým před chvílí vynadala. Je to zkrátka fascinující. Nejde teď ani o to, zda má pravdu (já si myslím, že nemá). Jde o to, že objíždí celý svět s tím, že všem jen trucovitě nadává. Dokonce i těm v EU, kteří přijímají opatření na hranici možného. A oni ji za to masochisticky tleskají a snaží se vetřít do přízně, i když ona jim není ochotna připsat sebemenší zásluhu.
  Všechno je to tu jakoby samozřejmě nalinkované. Ona jediná smí přes zákaz do parlamentu, zatímco ostatní hosté bloumají před vchodem, pokud se o zákazu nedozvěděli včas. Ostatní ruší měsíce plánované a zaplacené akce, včetně těch, které mají za cíl opatření ke zlepšení životního prostředí. Je to fakt divná doba a divnej svět...

  „Na snímku má po pravici předsedu výboru Pascala Canfina a po levici šéfa Zelených Base Eickhouta. Dva pilíře zdejší zelené hysterie. Vítají ji nadšeně slovy, že tady je mezi spojenci. Není ani v Americe, kde vládne zloduch Trump, ani v Austrálii, kde je premiér skeptikem. Pak už si bere mikrofon Greta. Jak je už jejím zvykem, všem vynadá,“ popsal dění v parlamentu europoslanec Alexander Vondra.

  Greta pak přednesla proslov totožný s tím, co říká při každé příležitosti, a vzhledem k tomu, že to je již poněkolikáté ten stejný projev, zřejmě to bude tím, že na jiný nemá nejen znalosti a odbornosti, ale ani argumenty.

  Nezapomněla samozřejmě opět dodat, že boji za klima obětovala svoje dětství a vzdělání. Ve skutečnosti Greta navštěvovala speciální školu, kam pravidelně docházet vůbec nemusela. Takže o nějakém obětování školního času nemůže být řeč.

  Útočila na europoslance, že nedělají dost v boji proti klimatickým změnám. Nedávno přijaté právní předpisy, které mají za cíl do budoucna postupně snižovat emise, oznámila za kapitulaci.

  Greta Thunbergová v Evropském parlamentu

  Greta Thunbergová v Evropském parlamentu

  Změna je prý potřeba hned a ona nevidí, že by si politici uvědomovali, jak je situace naléhavá.

  Pohrdám vámi!

  Na pováženou je také to, jakým stylem zsinalá Greta Thunbergová na půdu europarlamentu, který kvůli ní dělal výjimku v přijatých opatřeních, nakráčela.

  Greta přišla oblečená jako trhan. Ve špinavých válenkách, zřejmě teplácích a ležérně rozepnuté teplákové mikině by si nedovolil na půdu Evropského parlamentu přijít ani žák základní školy v rámci exkurze.

  Greta Thunbergová v Evropském parlamentu

  Greta Thunbergová v Evropském parlamentu

  Je jí 17 let, tedy už je téměř dospělá, navíc jde o veřejně známou osobnost, a to z vlastní iniciativy. Na podobných místech by tedy určitě mohla a měla dbát na dodržování dress codu či alespoň nějaké přijatelné úrovně.

  Že by snad Greta dávala politikům najevo, jak moc jimi pohrdá, že se kvůli nim, když oni tam nosí z úcty k ostatním saka a kravaty a kostýmky, nedokáže ani slušně obléct?

  Fotogalerie

  Premium

  Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

  Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

  Premium

  INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

  Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

  Premium

  Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

  V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 2. dubna 2020, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz