jít naiDNES.cz

Trump válčí s muslimským starostou: Khan je národní ostudou a ničí Londýn, napsal

Londýnský starosta Sadiq Khan a americký prezident Donald Trump si opět vjeli do vlasů. | foto: koláž Expresu

V politické rovině toho amerického prezidenta s londýnským starostou příliš mnoho nepojí, přesto se Donald Trump se Sadiqem Khanem evidentně z duše nenávidí. Jejich twitterová přestřelka začala s Trumpovou návštěvou Londýna, a přestože k ní došlo už před dvěma týdny, pořád si ještě oba mají co říct. Prezident se teď do Khana opřel v souvislosti se třemi vraždami, k nimž v Londýně došlo během víkendu. „Khan je národní ostudou, která ničí Londýn,“ napsal kromě mnoha dalšího.

Ti dva spolu na šálek čaje asi nikdy nezajdou. Nevraživost mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a pákistánským starostou Londýna Sadiqem Khanem sahá až do minulých let, kdy si navzájem vytýkali třeba přístup k migrační krizi. Teprve v posledních týdnech ale přituhuje.

Nejprve si oba kohouti vjeli do vlasů těsně před Trumpovou cestou do Británie, Sadiq Khan tehdy napsal, že by pozvání vůbec dostat neměl. Prezident na to opáčil, že Khan odvádí doslova hroznou práci, je to ztroskotanec a měl by se raději zaměřit na kriminalitu v Londýně.

A právě londýnská kriminalita byla pro Trumpa záminkou k tomu, aby znovu vyrazil do útoku. Poté, co během pátku a soboty došlo v britské metropoli ke třem dalším případům zabití nožem, označil Khana za největší katastrofu města.

„Londýn potřebuje nového starostu, jak nejrychleji to půjde. Khan je katastrofa a bude to horší,“ napsal Trump na Twitter a sdílel k tomu příspěvek britské pravicové komentátorky Katie Hopkinsové, která k výčtu obětí označila Londýn za město nožů či za Khanův Londonistán.

15.června 2019 v 20:47, příspěvek archivován: 17.června 2019 v 14:40

LONDON needs a new mayor ASAP. Khan is a disaster - will only get worse! https://t.co/n7qKI3BbD2

Následně pak Trump ještě sdílel další tweet, tentokrát reportérky Jessiky Fletcherové, která napsala, že Sadiq Khan je důvodem, proč nemá v dohledné době chuť navštívit Londýn. Možná tak dal najevo, že jeho nedávná návštěva Británie byla na dlouhou dobu poslední.

„Khan je národní ostudou, která ničí Londýn,“ dodal následně.

Sadiq Khan bude novým starostou Londýna.

Starosta Londýna Sadiq Khan

Samotný londýnský starosta se ovšem rozhodl na Trumpovu twitterovou válku nepřistoupit. Pomocí svého mluvčího jen sdělil, že je aktuálně myšlenkami s rodinami obětí a nehodlá plýtvat časem. 

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat