jít naiDNES.cz

Migranti na dálnici D2: V kamionu dostali hlad a žízeň, pro pomoc se vydali pěšky

Dálnice D2 (ilustrační foto) | foto: Profimedia.cz

K naprosto kuriózní situaci došlo během minulého víkendu na dálnici D2. V odstavném pruhu u Lanžhota se procházeli tři muži z Bangladéše, kteří do České republiky přicestovali ukryti v kamionu. Dostali ale hlad a žízeň. Jejich cesta za jídlem a vodou ale netrvala příliš dlouho.

Třech zbloudilých cizinců si všiml jeden z projíždějících řidičů nákladního vozu a ten dal okamžitě echo policii. Policisté po příjezdu k odstavnému pruhu u Lanžhota zjistili, že trojice mužů pochází z Bangladéše a společně cestovali ukryti v kamionu.

Dlouhá cesta je ale zmohla více, než čekali. Měli velký hlad a žízeň. Během delší pauzy tedy prořízli plachtu kamionu a odešli hledat jídlo.

Podle Týdeníku Policie bylo jejich cílem Německo. Za transport, o němž neměl řidič kamionu ani tušení, prý zaplatili převaděči v Srbsku. Jejich cesta za dobrodružstvím ale skončila velice brzy. 

„V rámci readmisní dohody byli muži ve věku 17, 20 a 25 let předáni na Slovensko,“ nechal se slyšet policejní tiskový mluvčí Bohumil Malášek.

Letos v lednu se stalo něco podobného. Na dálnici D1 středočeští celníci poblíž Divišova během běžné kontroly narazili na muže, který se nebezpečně pohyboval mezi projíždějícími vozy.

Neměl u sebe žádné doklady, které by prokázaly jeho totožnost. Celníkům řekl, že je etiopské národnosti a nyní jde pěšky z Belgie do Anglie. Podle Maláška bylo od začátku roku cizineckou policií zajištěno na jihu Moravy pětadvacet cizinců.

„Pro podezření ze spáchání trestného činu v převaděčství jsme v této souvislosti vyšetřovali tři cizince. Jednomu z nich bylo sděleno podezření z uvedeného trestného činu. Zbývající dva řidiči kamionů nevěděli o tom, že na ložné ploše jejich vozidla se ukrývají běženci,“ doplnil mluvčí.

Kontroly na pracovištích na jihu Moravy podle Maláška odhalily téměř tři stovky cizinců, kteří nelegálně pracují na našem území. V pětaosmdesáti procentech případů se jednalo o Ukrajince.

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat