Zkažená dovolená: Na Pagu vyhnal požár tisíce lidí z párty, ve Španělsku útočí dravé ryby

U oblíbené chorvatské pláže Zrče na ostrově Pag propukl v noci na úterý mohutný požár. Z hudebního festivalu Fresh Islands, který tam byl v plném proudu, bylo evakuováno přes 10 tisíc lidí. Práci hasičům podle svědků komplikoval silný vítr, kvůli kterému se plameny rychle šíří. Na pobřeží Costa Blanca ve Španělsku zase útočila neznámá dravá ryba, kvůli níž úřady na čas zavřely pláž.

Kolem půl třetí hodiny ranní přijelo na místo sedm jednotek hasičů ze Zadaru. „Na místě je 64 hasičů s 22 vozidly, tři letadla jsou ve vzduchu,“ popsal podle portálu Dnevnik.hr  aktuální situaci velitel hasičů Hrvoje Ostovič.

Situaci na místě komplikoval fakt, že na ostrově Pag se prakticky nenacházejí žádné významné vodní zdroje, každý požár je proto velkou zkouškou záchranných složek, které musejí zasahovat z pevniny.

Záběry z místa sdílejí lidé na sociálních sítích. Požár k velké nelibosti rozdováděných hostů z celé Evropy, zejména pak Velké Británie, přerušil festival Fresh Island. Pro návštěvníky přijely autobusy a převezly je do nedalekého města Novalja. Hořet začalo mezi osadou Caska a nočním klubem Calypso, kde se bavily stovky mladých lidí. Oheň zachvátil borový les přímo na turisty velmi vyhledávané a oblíbené pláži Zrče.

S problémy se potýkají také ve Španělsku. Tři pláže na pobřeží Costa Blanca byly několik hodin uzavřeny. Dvě děti tu pokousala neznámá ryba a jeden ze zraněných chlapců musel být převezen do nemocnice. Sedmiletého chlapce pokousala ryba ve španělském městě Elche. O půl hodiny později zranila ryba na stejné pláži desetiletého hocha, bylo to u města Alicante. Podle deníku Daily Mail se jednalo o identický druh mořského tvora.

Policie a místní úřady se rozhodly pláž v pátek uzavřít. Uzavřeny byly i dvě přilehlé pláže: La Marina a El Rebollo. Zatím není jasné, která ryba chlapce pokousala. Údajně to však mohla být barakuda, která má velice ostré zuby. 

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat