jít naiDNES.cz

Bouře, fekálie, komáři i štěnice: Do Chorvatska by teď jel snad jen sebevrah

Bývaly doby, kdy se v Chorvatsku dala strávit celkem slušná dovolená. Bylo za to totality, kdy pro Čechy byla tato země na Balkáně synonymem pro parádní (a jedinou dostupnou jižní) dovolenou. Ty doby jsou pryč a letošní rok je toho důkazem. Jako by nestačily astronomické ceny a mizerné služby, zemi (a turisty v ní) stíhá jedna katastrofa za druhou!
Lukáš Vltavský Expres.cz
  13:03
1/5

1.Rozmary počasí

V roce 2002 museli hoteliéři a provozovatelé penzionů na Istrii zavřít o několik měsíců dřív, protože jim záplavy zničily téměř vše. Když konečně přestalo pršet, začaly provazy padat ve střední Evropě a nikdo z místních obyvatel neměl náladu na to jet na dovolenou na jih, když je Česko pod vodou a zemi sužuje víc než stoletá voda.

Letos je to sice lepší, o pořádné a ničivé bouře, při kterých se (nejen) na moři zatočíte jako holub na báni, není nouze. Svoje o tom vědí třeba turisté v okolí Zadaru. Když zrovna pobřeží nebičují přívaly deště a oblohu neprotínají blesky, hoří lesní porosty, které pak „olizují“ i zástavbu včetně apartmánů a hotelů.

A pak si vyberte...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat