Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je dlouhodobě pod palbou ostré kritiky. | foto: Koláž Expresu

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti Facebook dokonce nedávno vznikla speciální skupina, kam lidé přidávají své nepříjemné zkušenosti s Českou poštou. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší a zároveň nejhorší příběhy. Dost možná si po přečtení následujících řádků řeknete, že jste zažili tak trochu déjà vu, protože podobné zkušenosti s Českou poštou má jistě každý z nás.

Nejvíce stížností se na výše uvedené skupině množí na pošťáky, kteří uvedou, že adresát nebyl zastižen, přitom lidé celý den poctivě a v pohodlí domova čekali na svůj balíček.

„Může mi někdo logicky vysvětlit, jak je možné, že když si zaplatím poštovné drahé jako kráva a jsem celý den doma, dostanu oznámení o neúspěšném pokusu o doručení balíku?“ ptá se například paní Kristina, která byla podle svých slov v té době v jiném stavu. 

„Teď mám jít těhotná na poštu a donést si to sama. A když volám na poštu, tak se tam ani neobtěžují zvednout telefon,“ dodává.

Některé stížností mají grády!

Některé stížnosti mají grády!

S podobnou nepříjemností, která potkala její kamarádku, se svěřila i paní Vita.

„Zásilka měla být doručena na adresu ve 14 hodin. Žádná zásilka ale doručena nebyla. Místo toho přišla SMS, že zásilka nemohla být doručena, jelikož adresát nebyl zastižen. Co je to za lež vašeho pracovníka. Známá má pracovní neschopenku a byla celou dobu doma! Nebyl žádný pokus jí zásilku doručit,“ píše rozhněvaným tónem paní Vita.

Češi si stěžují na Českou poštu.

Češi si stěžují na Českou poštu.

Množí se také stížnosti na to, jakým stylem pošťáci balíky doručují. Mnozí do skupiny dávají fotografie, které nejspíše nepotřebují ani komentář.

Některé stížností mají grády!

Některé fotografie nepotřebují komentář.

Objevil se také příběh paní, která poslala doporučeně flash disk pro svého právníka. Na flashce byly velice citlivé dokumenty, například celý soudní spis. Balíček ale nedorazil v pořádku a paní viní Českou poštu!

„V pondělí mi advokát zavolal, že mu přišla zásilka proříznutá zřejmě nožem a flashku někdo z poštovních pracovníků odcizil. Poraďte mi někdo, co teď. Reklamace byla podána, ale já tu flashku potřebuji, jelikož se můžou dostat ven tak citlivé údaje, jako je zdravotní dokumentace moje i mých dětí, a také vše, co obsahuje soudní spis. Tohle je snad na žalobu pošty,“ píše paní.

Češi si stěžují na Českou poštu.

Češi si stěžují na Českou poštu.

A podobných – možná ještě horších – stížností na Českou poštu je ve skupině k vidění nespočet. Přečíst si je můžete v galerii pod článkem. 

Pokud máte sami nějakou nepříjemnou zkušenost s Českou poštou, nebojte se nám napsat na e-mail: tip@expres.cz.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat