Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Polonahá Češka u památníku v Benátkách, Boudová ve fontáně di Trevi: Co bude dál?

  Polonahá turistka z Česka pózovala u památníku válečným hrdinkám v italských Benátkách. Inspirovala se snad Nelou Boudovou, která se loni ráchala ve fontáně di Trevi? | foto: Koláž Expres.cz

  Nad myšlenkovými pochody některých lidí zůstává rozum stát. Svoje o tom vědí i muži zákona v Benátkách, kteří pokutovali polonahou Češku u památníku válečným hrdinkám. Město ji vykázalo na 48 hodin, kromě toho musí zaplatit pokutu v přepočtu 11 tisíc korun. „V čem je problém?“ divila se dotčená žena a její přítel.

  Incident, v němž si Češka zahrála hlavní roli, se stal minulý pátek a řešila ho italská policie. Tu přivolal kolemjdoucí, který třicetiletou ženu s odhalenými ňadry viděl, jak se bez zábran koupe v benátské laguně. 

  Poté ještě zapózovala u bronzové sochy mrtvé partyzánky, která je součástí válečného památníku u veřejných zahrad Giardini, kde se odehrávají přehlídky Bienále.

  „Přítel dotyčné a další žena přeskočili zábrany a stáli přímo na památníku, aby ji mohli lépe vyfotit. Stáli vedle jejích svršků, které tam ležely, jako kdyby byla někde na pláži,“ popsal CNN místní obyvatel Mario Nason.

  „Bylo to neuvěřitelné, protože (ti turisté) se pořád ptali, v čem je problém. Vůbec jim nedocházelo, že by dělali něco špatného,“ podivoval se nad bezohledností povedené partičky, kdy polonahá žena imitovala mrtvou partyzánku.

  „Když cestuju já a vidím kašnu, nemám potřebu do ní skočit. Když se v Paříži procházím podél Seiny, nejdu si do ní zaplavat. Kdybych byl v Praze, odhodil bych oblečení na památník a šel si zaplavat, nic by se nestalo? Je to zdravý rozum. Proč lidé dělají v Benátkách takové věci, které by jinde neudělali?“ vysvětlil své znepokojení Nason.

  Ten, aniž by to věděl, narážel na loňskou koupel Nely Boudové ve fontáně di Trevi v Římě.

  „Pokuta nebyla?“ pídila se tehdy jedna z dam, jež dobře věděla, že koupele ve fontáně nejsou zrovna to, co by Italové dávali do turistických bedekrů jako jednu z věcí, co v Římě musíte udělat jako první.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

  Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

  Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

  Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

  Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

  Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz