jít naiDNES.cz

Němce vytáčí mlžící Merkelová: Při hymnách si musí pořád sedat, problémy má už čtvrt roku

Angela Merkelová na tom zjevně stále není dobře. Při hymně stále musí sedět! | foto: Reuters

Čtvrt roku a pořád žádná změna. Německá kancléřka Angela Merkelová pokaždé když přijme v Berlíně zahraniční návštěvu, u státní hymny sedí na předem připravených židlích. To proto, aby ji před kamerami opět nestihl záchvat třesavky, jako tomu bylo při setkání s ukrajinským prezidentem a ještě několikrát poté. Němci ale zuří a vzkazují: Přestaň mlžit, Angelo!

Dnes je to přesně čtvrt roku od chvíle, co německá kancléřka Angela Merkelová vyděsila svět. Když 19. června přijala v Berlíně ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, začala se silně třást a vypadala, jako by každou chvíli měla padnout.

Když se pak celá událost ještě dvakrát opakovala, přijala raději německá vláda preventivní opatření. Během zahraničních návštěv začala Merkelové a jejím hostům přistavovat židle, na nichž pak seděli ve chvíli, kdy hrály hymny obou zemí.

Zejména Němci na kancléřku začali tlačit, aby promluvila o svém zdravotním stavu. Ta se ale obrnila mlčením. Stroze jen médiím řekla, že se má dobře a její problémy vycházejí ze stresu, že jde o psychosomatickou reakci.

Jenže stres jako by Angele Merkelové přerůstal přes hlavu. Její stav se zjevně moc nezlepšil, protože už při hymně takto musela sedět sedmkrát. Naposledy to bylo včera, když v Berlíně přivítala srbskou premiérku Anu Brnabičovou.

Angela Merkelová na tom zjevně stále není dobře. Při hymně stále musí sedět!

Angela Merkelová musela v přítomnosti srbské premiérky opět sedět.

Němcům ale začíná pekelně vadit, že nemají žádný přehled o tom, jak na tom ve skutečnosti hlava jejich státu je. Na asi nejznámějším tamním serveru Bild se objevil článek kritizující Merkelovou za to, že neustále mlčí a nechává Německo ve tmě. A samozřejmě, stejně jako všichni, polemizuje nad možností, že je kancléřka vážně nemocná.

Bild oslovil ředitele oddělení psychiatrie a psychoterapie fakultní nemocnice v Mnichově Petera Falkaie. Ten si myslí, že původcem problémů Merkelové nebude stres nebo jiný psychický problém, ale že má spíše problémy fyzického rázu.

„Nemyslím si, že se jedná o psychologický problém, úzkost, trauma nebo fobii, ale o fyzické vyčerpání,“ řekl.

Bude snad Merkelová při hymně svojí země sedět už navždy, nebo vysvětlí, co stojí za jejím evidentně špatným zdravím?

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat