jít naiDNES.cz

Merkelová se při hymně klepala od hlavy až k patě. Co si v Berlíně vymyslí teď?

Nejdřív dehydratace, pak nervy... Německá vláda zatím pokaždé našla důvod, kterým vysvětlila záchvat třesu kancléřky Angely Merkelové. Teď ovšem bude muset hledat znovu. Merkelová během setkání s finským premiérem v Berlíně opět křečovitě stála a klepala se od hlavy až k patě. Znovu zesílily spekulace, zda netrpí Parkinsonovou chorobou.

Německou kancléřku Angelu Merkelovou postihl už potřetí během tří týdnů podivný záchvat třesu. Tentokrát to bylo během setkání s finským premiérem Anttim Rinnem v Berlíně, když zrovna hrály hymny obou zemí.

Merkelová opět několik dlouhých okamžiků křečovitě stála, klepala se od hlavy k patě a na jejím výrazu bylo znát, že se urputně snaží dostat svoje tělo pod kontrolu.

Poprvé se zřejmě nejmocnější ženě světa totožná příhoda stala před třemi týdny během setkání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, následně to bylo koncem června při společné tiskové konferenci s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem na zámku Bellevue.

Německou kancléřku Angelu Merkelovou opět stihl záchvat třesu.

Angela Merkelová s finským premiérem

Německá vláda v obou případech přišla se zaručeným vysvětlením.

Poprvé prý byla Merkelová dehydrovaná, a když se napila sklenice vody, udělalo se jí dobře. Podruhé už měl být vině stres. Hlasy z kancléřčina okolí každopádně odmítly, že by byla vážně nemocná.

Německou kancléřku Angelu Merkelovou opět stihl záchvat třesu.

Angela se zase snažila třes ustát.

Jenže veřejnost takovému vysvětlení příliš nevěří. Opět začaly sílit spekulace, že by Angela Merkelová mohla trpět Parkinsonovou chorobou. Jejím projevem jsou totiž právě náhlé záchvaty třesu po celém těle. 

Fotogalerie

Komentáře