jít naiDNES.cz

Co se děje s kancléřkou? Opět ji stihla třesavka, nemohla se ani napít. Co bude dál?

S německou kancléřkou Angelou Merkelovou zcela zjevně není vše v pořádku. Když ji během setkání s ukrajinským prezidentem stihl silný záchvat třesu po celém těle, její tým vše hodil na nedostatek tekutin. Jenže po týdnu se jí to samé stalo v přímém přenosu znovu! A to ji nyní čeká náročný summit v Japonsku. Může to předznamenávat začátek konce její politické kariéry?

Před více než týdnem obletěly svět záběry německé kancléřky Angely Merkelové, na nichž vypadá jako krátce před kolapsem. Během přijetí ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského se začala silně třást a potit.

Její tým pak všechny hbitě ujišťoval, že je kancléřka v naprostém pořádku a třesavku způsobil jen nedostatek tekutin. Sama Merkelová na tiskové konferenci prohlásila, že jí stačily tři sklenice vody a byla v pořádku.

Jenže teď přišel šok, Merkelovou stejně podivný záchvat postihl znovu, a to při společné tiskové konferenci s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem na zámku Bellevue.

Možná nejmocnější žena současného světa se musela viditelně držet, měla pevně sevřené rty a tiskla si ruce, které se jí třásly ze všeho nejvíce.

Celá událost trvala asi dvě minuty.

Německou kancléřku Angelu Merkelovou opět stihla silná třesavka.

Merkelová si musela pevně svírat ruce.

Toho, že se Merkelové opět přitížilo, si všimli i přítomní hosté, jeden z nich k ní proto přiskočil a podával jí nápoj vody. 

Na první pohled se zdá, že Angela takovou pomoc vítá, sklenici dokonce sevře v dlani, pak ale jako by si uvědomila, že by ji nedokázala udržet, a tak s díky odmítne a sklenici vrátí.

Německou kancléřku Angelu Merkelovou opět stihla silná třesavka.

Sklenici vody musela odmítnout.

Mluvčí Steffen Seibert stejně jako před týdnem všechny ujistil, že už si Merkelová vede dobře a vše probíhá podle plánu. Na mysli tím měl, že kancléřka brzy vyrazí letadlem na summit G20 v Ósace. Zvládne ale náročný let a ještě náročnější jednání se světovými ekonomickými špičkami?

Chvění německé kancléřky rozebíral zahraniční tisk a oslovení lékaři zpochybňovali, že by šlo pouze o dehydrataci. Podle některých názorů šlo o projevy odpovídají ortostatickému tremoru, což je vzácná nemoc postihující lidi kolem šedesátky.

Jiní naznačovali dokonce i Parkinsonovu chorobu.

Fotogalerie


Komentáře

Mohlo by vás zajímat