Syn Vladimíra Brabce promluvil o pohřbu: Musel bych rozhodnout proti vůli otce!

Jaký byl život Vladimíra Brabce? | foto: Reprofoto: CSFD/Profimedia

Herec Vladimír Brabec, který naposledy vydechl minulý pátek, neměl rád oficiality. I proto jeho rodina splnila jeho přání a neuspořádala mu pohřeb. Malého rozloučení se ale fanoušci dočkají! Jeho děti totiž podlehly tlaku okolí a již dneska proběhne neformální setkání Brabcových fanoušků a přátel!

Vladimír Brabec nebyl jenom představitel legendárního majora Zemana, ale hlavně bravurní divadelní herec. I proto není divu, že se s ním jeho fanoušci toužili důstojně rozloučit. K tomu ale málem nedošlo. Oblíbený herec byl totiž zásadně proti pohřbům a smutečním aktům.„On loni málem nešel ani na pohřeb své manželky Naděždy, se kterou byl dlouhých 64 let a kterou nade vše miloval,“ svěřil se Expresu jeden z jeho blízkých přátel s tím, že Brabec neměl podobné akty rád.

A jeho slova potvrzuje i Brabcův syn Pavel. „Táta si nepřál nikdy žádné oficiality. Takže máme takové malé rodinné tajemství. Je to jeho vůle. Pohřeb nebude a s maminkou budou stále spolu. Ale asi by se na nás táta přece jen trošku zlobil. Hodně lidí volalo, hodně jeho kamarádů a kolegů na něho chce vzpomenout. Rozhodli jsme se sestrou, že přece jen neformální setkání těch, co ho měli a stále mají rádi, bude. Tuto sobotu od deseti hodin dopoledne bude na piazzetě Národního divadla kondolenční kniha a večer se s pozvanými hosty sejdeme v přilehlé budově Nové scény a vzdáme tátovi úctu. Zaslouží si to,“ svěřil se deníku Aha! Pavel Brabec.

Toho nejvíc mrzí, že jeho otec zůstal do smrti nedoceněným hercem. „Já nechci soudit, ale myslím si, že za to, co odvedl za svůj celý život v divadle, si uznání zasloužil. Myslím, že ho to i hodně mrzelo. Hodně profíků z branže ho spíš vidělo jako Zemana a zapomnělo na jeho skvělého Cyrana z Bergeracu, Jeppeho z Vršku, kde exceloval s Rudolfem Hrušínským, nebo třeba Polonia v Macháčkově Hamletovi,“ rozohnil se Brabec, který přiznal, že jeho otec si přesto život užíval plnými doušky.

„Kdybych zažil tolik mejdanů a probendil tolik nocí a prožil na jevišti tolik životů jako on, tak už tady nejsem,“ uzavřel.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:48 6. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  105
 • Tvl
  14
 • Cože
  12
 • Trapas
  12
 • Haha
  11
 • Sladký
  11


Komentáře