jít naiDNES.cz

Domy u moře za 2 mega? V Chorvatsku žádný problém, navíc ušetříte na daních

Domy v Chorvatsku do 3 milionů korun nejsou žádné výstavní rezidence, na druhou stranu až na výjimky jsou ihned k nastěhování. | foto: Koláž Expres.cz

Rozčilují vás rostoucí ceny nemovitostí v Česku? Máte zbytečné peníze, které byste rádi smysluplně investovali? Pořiďte si nemovitost v Chorvatsku, zemi Čechům zaslíbenou! Za menší domek tu zaplatíte kolem zhruba dva miliony korun, přičemž v drtivé většině nejde sice o luxusní paláce, ale ani ruiny před demolicí, a tak se můžete v létě rekreovat ve svém.

V nabídce realitních kanceláří se poměrně často objevuje ostrov Vir, který leží nedaleko Zadaru

To je poměrně strategické místo, už kvůli tomu, že sem vede dálnice a z Česka to sem není tak daleko jako třeba na Makarskou. A tak ani prodloužený víkend tu není nemožný, pokud se člověk vyhne nejexponovanějším dnům v týdnu.

1.Vir, Zadarská oblast

K mání je například malý apartmán o velikosti 2 + kk a výměře 43 m2, s velkou krytou terasou o 20 m2 na severu ostrova Vir.

Řadový domek se nachází 50 metrů od moře, parkovací místo samozřejmostí.

Cena: 1,8 milionu Kč (+ provize RK 3 % + právní servis 1 %).

Domek na ostrově Vir není velký. Ani drahý, vyjde na 1,8 milionu korun.

Domek na ostrově Vir není velký. Ani drahý, vyjde na 1,8 milionu korun.

2.Sibinj Krmpotski, Senj

Zruinovat vás nemusí ani domek v obci nedaleko města Senj, které leží pár kilometrů od sjezdu z dálnice. 

Nachází se 70 metrů od moře, jde o o klidné a málo zalidněné místo pro odpočinek u čistého moře. K domu náleží i molo, které je ideální pro malý člun. Jedinou nevýhodou je fakt, že dům leží v blízkosti hlavní silnice, Jadranské magistrály.

Pozemek je 290 metrů čtverečních, samozřejmostí je terasa.

Cena: 2,678 milionu Kč (vč. provize RK).

3.Stinica, Rab

Nemovitost jako určená pro pobyt u moře, i pro milovníky turistiky. Leží v klidné obci Stinica, odkud jezdí trajekty na ostrov Rab. Domek s garáží i velkou terasou lze využít i k pronajímání v letní sezoně. Zastavěná plocha je 68 m2, užitná 135 metrů čtverečních.

Cena: 2,5 milionu Kč (vč. provize RK).

Výhodou pořízení nemovitosti v Chorvatsku je fakt, že se tu neplatí roční daň z nemovitosti, tak jak to známe z ČR. Občané Česka mohou kupovat chorvatské nemovitosti přímo. Rovněž právnické osoby se sídlem v ČR mohou nakupovat přímo do svého vlastnictví.

Reality v této zemi jsou rozhodně dobrou volbou jak pro investory, tak pro rekreanty.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat