Britská zpěvačka se dala k ISIS, teď fňuká, že chce domů!

Sally Jones (49) se dala na radikální islamismus. | foto: twitter

Britská rockerka Sally Jones (49) se v roce 2013 nechala přemluvit svým manželem, aby se s ním vydala na území ovládané teroristickou organizací Islámský stát. Radikálům na místě pomáhala šířit propagandu a byla vcelku spokojená. To se ale změnilo a Sally už se mezi hrdlořezy nelíbí. Teď zoufale volá, že chce domů! Co ta náhlá změna?

Sally Jones (49) se do Sýrie odstěhovala v roce 2013 se svým manželem Junaidem Hussainem a synem Joyem (11). Svého staršího syna s sebou z nějakého důvodu nevzala, za což jí mladík s odstupem času může být jedině vděčný.

Sally se totiž i s manželem připojila k teroristické organizaci Islámský stát a pomáhala s šířením propagandy. Když ale v roce 2015 její manžel zahynul při náletu, přestalo se blonďaté zpěvačce mezi teroristy líbit a rozhodla se, že se vrátí domů.

To jí ovšem vedení teroristické organizace nechce dovolit, protože se mezitím stala symbolem džihádu a propagační materiály s její fotografií jsou mezi radikály velmi populární. „Stále pláče a chce se vrátit do Velké Británie. ISIS jí v tom ale brání, protože se stala vojenskou manželkou. Řekla mi, že si nepřeje nic jiného, než se dostat nazpátek do své země,“ uvedla pro Sky News kamarádka Sally jménem Aisha.

Že by jí teroristé propustili, není příliš pravděpodobné. A že by ženě pomohla rodná Británie, také není příliš reálné. Pro zemi teď představuje bezpečnostní hrozbu, protože nikdo nemůže vědět, zda své prozření pouze nepředstírá. Sally tak pravděpodobně zůstanou jen oči pro pláč!

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:54 1. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  26
 • Haha
  18
 • Sladký
  11
 • Trapas
  9
 • Tvl
  9
 • Cože
  7
Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat