Žena z pláže v Egyptě se noži statečně bránila a díky tomu přežila

  •   16:01
  • diskuse

Řádění teroristy na pláži v Hughardě nepřežily dvě Němky, místní guvernér navštívil zraněné v nemocnici. | foto: koláž Expres

Teroristický útok Egypťana na hotelových plážích v Hurghadě se podle některých zdrojů řídil instrukcemi Islámského státu. Za oběť jeho řádění s nožem padly dvě německé turistky, pobodané a pořezané na místě zůstaly jedna Češka, dvě Arménky a jedna Ruska. Právě ta podle ruských médií unikla jisté smrti díky své odvaze se bránit.

Ve svém prohlášení pro tiskovou agenturu TASS napadenou pochválil ruský velvyslanec v Egyptě Arťom Poljakov. „Naše krajanka prokázala velkou odvahu, když v Hurghadě nebojácně odrazila útočníka s nožem. Útočník takový odpor od ruské ženy neočekával a soustředil se na další turistky,” uvedl diplomat Ruské federace.Zraněná žena, podobně jako napadená Češka, přijala nabídku egyptských úřadů na převoz do nemocnice v Káhiře, kde podstoupila kompletní lékařskou prohlídku a následně plastickou operaci. Léčba podle všeho zabere několik týdnů.

„Bránila se před nožem, takže utrpěla zranění převážně na rukou. Několik řezných ran má i na tváři. Její stav je uspokojivý, může sama chodit, ale je ve špatném psychickém a posttraumatickém stavu,“ řekl Poljakov agentuře.

Na ženy ze zahraničí zaútočil na dvou hotelových plážích vysokoškolsky vzdělaný Egypťan z provincie Kafr aš-Šajch v deltě Nilu. Krátce na to byl přemožen hotelovou ochrankou a zatčen policií. Motiv není známý, ale agentura DAP mluví o napojení na ISIS na základě informací z egyptských bezpečnostních kruhů.

Fotogalerie


Komentáře