Vraždy v egyptské Hurghadě: Muž na pláži zabil dvě ženy, mezi raněnými je i Češka

  •   16:47
  • diskuse

Dvě ženy běsnění maniaka v Egyptě nepřežily. | foto: Twitter.com

V oblíbené dovolenkové destinaci vraždil dosud neznámý šílenec. Podle prvotních informací v pátek odpoledne napadl nožem šest turistů. Poslední zprávy říkají, že se jednalo o ženy. Dvě z nich podle agentury AFP útok útok nepřežily, další čtyři skončily v nemocnici. Policisté pachatele útoku okamžitě zadrželi, motiv činu je dosud neznámý.

Server Telegraph píše, že útočník na soukromou pláž hotelu Sunny Days El Palacio doplaval z nedaleké veřejné pláže.Egyptský spolupracovník italské stanice RaiNews24 Saji Assi na sociální síti Twitter napsal, že všech šest lidí, které surovec napadl, byly ženy. Tuto informaci potvrdilo egyptské ministerstvo vnitra.

Mělo se jednat o dvě Němky, které běsnění vrahouna nepřežily.

Není vyloučeno, že šlo o teroristický čin. Například nechvalně proslulá teroristická organizace Islámský stát je známá svými atentáty v Egyptě.

Motiv otřesného činu je zatím neznámý.

Motiv otřesného činu je zatím neznámý.

Server Novinky.cz uvádí, že Češi, kteří využili služby cestovní kanceláře Blue Style a byli ubytovaní v blízkosti pátečního útoku, jsou v pořádku.

S jinými informacemi ale přišlo ministerstvo vnitra, které na Twitteru uvedlo, že mezi šesti zraněnými ženami byla jedna Češka!

14.července 2017 v 19:09, příspěvek archivován: 14.července 2017 v 19:29

1/2 Aktuální info k 19.00 k incidentu v Hurghadě: potvrzeno egypt.úřady - jedna Češka (36 let) utrpěla lehké zranění na noze...

14.července 2017 v 19:09, příspěvek archivován: 14.července 2017 v 19:30

2/2...je v místní nemocnici, kde ji v následujících hodinách navštíví náš diplomat z CZ ambasády v Káhiře.

Podezřelého okamžitě zadrželi místní strážníci.

Podezřelého okamžitě zadrželi místní strážníci.

Útočník podle serveru Telegraph bodal do turistů záměrně. Egypťanům ublížit nechtěl, a dokonce je i vyháněl z pláže. „Běžte pryč, vás nechci! Vy nejste cílem,“ křičel maniak na místní lidi.

Hurghada, kde se otřesný čin stal, je delší dobu velmi oblíbenou dovolenkovou destinací. Turisté se sem rádi vracejí zejména kvůli dlouhým písčitým plážím, čistému moři a také památkám, jako jsou například pyramidy v Gíze a Sakkáře.

Fotogalerie


Komentáře